Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Realizirana akcija “I malo je mnogo”

buvljak 11U Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji danas je organiziran buvljak, na kojem su ponuđene raznorazne sitne stvari, a svi oni koji su se odlučili na kupovinu, svojim učešćem u ovoj akciji su pomogli rad jedne škole za siromašnu djecu u dalekoj Keniji. – Jedan naš bivši učenik, fra Miroslav Babić, već duže vrijeme kao misionar živi i radi u Keniji. Fra Miroslav je prošle godine bio u posjeti našoj školi i tada se rodila ideja da grupa naših profesora za Božić i Novu godinu posjeti Keniju i mjesto u kojem se on nalazi. I ranije smo pomagali ovu školu, pa smo se i ove godine odlučili na još jednu akciju, a ovaj put smo smislili i neobični ideju – da organiziramo buvljak. Na ovaj buvljak naši učenici i sugrađani su donijeli stvari koje su njima viška i za nas je to često sitnica, a za druge može biti veliko i mnogo, pa je tako i moto buvljaka: „I malo je mnogo“. Te stvari smo izložili ovdje i ponudili posjetiocima, a sav prihod od prodaje će biti uručen fra Miroslavu Babiću, a on će tim sredstvima pomoći obrazovanje siromašne djece u mjestu Subukia u Keniji. Naši profesori su dobili i zadaću i oni će kada se vrate iz Afrike sa sobom ponijeti materijale i fotografije, pomoću kojih će naši građani moći vidjeti kome su to pomogli – istaknuo je ravnatelj Franjevačke klasične gimnazije Visoko, fra Stipo Alandžak.

Više fotografija sa današnjeg buvljaka možete pronaći na našem facebook profilu: https://www.facebook.com/visokocoba