Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

U Gimnaziju „Visoko“ upisana jubilarna 50. generacija učenika

Gimnazija KopirajU ponedjeljak počinje nova školska godina, a ove godine u Gimnaziju „Visoko“ je upisana i jubilarna 50. generacije učenika ove škole. Ova školska ustanova je sa radom počela 28. decembra, sada već daleke 1945.,godine, a kroz generacije je iznjedrila veliki broj kasnije poznatih i priznatih osoba kako u BiH, tako i mnogo šire. Ove godine je u Gimnaziju „Visoko“ upisano ukupno četiri odjeljenja, odnosno 102 učenika, tako da će u ovoj školskoj godini u klupama ove škole sjediti ukupno 534 učenika. – Prvi i drugi razred je Opća gimnazija, a treći i četvrti razredi u našoj školi su izborni tako da se učenici mogu opredijeliti za jezički, društveni, prirodni, matematičko-informatički ili pedagoški smjer, ovisno od onoga čime se žele baviti i šta žele upisati nakon srednje škole– ističe direktor Gimnazije „Visoko“ Mirzet Hindija. Gimnazija „Visoko“ je izuzetno priznata školska ustanova, koja je u bivšoj državi bila poznata, a danas je sigurno jedna od najboljih i najcjenjenijih škola u Zeničko-dobojskom kantonu, ali i u državi. – Škola je zaista popunjena izuzetno kvalitetnim i stručnim osobljem, koje na jako kvalitetan način prenosi znanje na djecu. Tu su i mnogbrojni dobro opremljeni kabineti koji omogućavaju još kvalitetniju nastavu, a problem koji godinama imamo jeste problem fiskulturne sale koju naša škola nema, pa smo prisiljeni nastavu tjelesnog odgoja raditi u Sali „Partizan“. I pored svega toga naši učenici godinama postižu sjajne rezultate na kantonalnim, federalnim i državnim takmičenjima, posebno smo uspješni iz matematike i fizike, a od ove godine imamo nagradu i iz informatike– kazao je na kraju razgovora direktor Mirzet Hindija.

Mirzet Hindija Kopiraj