Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Šta biste kad bi svijet zastao na trenutak?

vijece mladih11Jedna od parola koja je jučer kružila gradom i privukla interes mnogih građana, pitajući se šta ona zapravo označava? Vijeće mladih općine Visoko sa koordinatoricom Emmom Knezović započelo je svoj projekt pod nazivom “Opsada Visokog”. Projekt simbolizira snagu mladih na području naše općine. Prvobitna aktivnost je bila izložba o temi “Grad vidljivih žena”, koja je izložena zahvaljujući Klubu pravih frajera. Ova izložba također je imala zanimljivu parolu “Jeste li vi jedna od njih?”, ukazujući na važnost i bitnost žene u društvu i na radnim pozicijama.
Šta biste kada bi svijet stao na trenutak?, parola je zapravo flash moba koji je sinoć održan ispred Trga žrtava Srebrenice, a  poenta je bila skretanje pažnje na početak aktivnosti Vijeća mladih na našoj općini. Zadovoljni reakcijama i zainteresovanošću građana koji su bili prisutni ovim dešavanjima, možemo reći da je ova aktivnost postigla svoj krajnji cilj.

Koordinatorica Emma Knezović posebnu zahvalnicu upućuje organizaciji Schüler Helfen Leben (SHL) i njihovom programu pod nazivom FOP, što su omogućili da ideju mladih ljudi sprovedemo u jedan interesantan i prvenstveno inovativan, projekt koji je itekako zaslužio uključenost mladih ljudi na poboljšanju društvenog života zajednice. Također se zahvaljujemo i lokalnom timu Asocijacije srednjoškolaca u BiH (ASuBiH), te ranije spomenutom Klubu pravih frajera.

VIDEO jingle: Šta biste kad bi svijet zastao na trenutak?  http://vimeo.com/72802537

VIDEO jingle: Jeste li vi jedna od njih?  http://vimeo.com/72802543