Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Održan koncert harmonikaša iz Belgije

altU Osnovnoj muzičkoj školi „Avdo Smajlović” večeras su gosti iz Belgije, studenti harmonikaškog odsjeka, održali koncert na kojem su im se pridružili i učenici muzičke škole iz Visokog. Dvanaest studenata večeras se potrudilo da u Visoko donesu dašak bar dijela evropske tradicije. Zaljubljenici ove vrste umjetnosti uživali su u bogatom repertoaru gostiju iz Belgije, te su tako mogli čuti tradicionalne francuske, italijanske i jevrejske narodne pjesme. Posebnu pažnju izazvalo je izvođenje pjesme „Kad ja pođoh na Bemabšu”. 

– Učesnici večerašnjeg koncerta su studenti harmonikaškog odsjeka iz Belgije, a koji prave koncerte po našoj zemlji. Večerašnji koncert smo dogovorili na našem prošlom bajramskom koncertu, kad smo dogovorili ovaj koncert na kojem će naši učenici svirati njihovu muziku a oni našu. Organizator je Udruženje „Obrazovanje gradi BiH” na čelu sa gospodinom Jovanom Divjakom. U planu je da se saradnja nastavi i da naši učenici budu gosti u Belgiji – rekao je Armen Škobalj, direktor Osnovne muzičke škole “Avdo Smajlović”.