Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

ART fest-Festival umjetničkog stavaralaštva mladih

altARTfest – Festival umjetničkog stvaralaštva mladih, koji se održavao prošle godine od 12. do 14. Decembra u Visokom neće biti održan u istom periodu. Problemi koji se pojavljuju su u finansijske prirode, a mi kao organizacija nismo u stanju da samostalno obezbijedimo sva potrebna sredstva.

Projekat je vezan za veliki broj učenika iz svih osnovnih i srednjih škola, te smo zbog održavanja prvobitnog kvaliteta festivala odlučili da se ovaj veliki kulturni događaj koji okupi mlade sa cijelog prostora naše općine održi u mjesecu Maju, koji je uvijek bio posvećen mladosti i daje mogućnost da se ARTfest iz zatvorenog prostora Gradskog kina prenese i na ulice Visokog.

Nadamo se da će naš grad još jednom imati priliku da vidi sve ono što stvaraju mladi kako bi kulturna scena živjela tokom cijele godine.

FOM OOSDPBiH Visoko