Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna (S) – Bosna (V) 28:34 (15:15)

RK Bosna februar 2015 SmallRukometaši visočke Bosne su konačno ove sezone upisali i gostujuću pobjedu, ali se mora reći u pravo vrijeme, jer ova tri boda vrijede opstanka u Premijer ligi. Gostovanje kod posrnule sarajevske Bosne je i ocjenjeno kao potencijalno povoljno za osvajanje bodova, ali i revanš velikom rivalu za neke ranije poraze. Već u prvom dijelu je Bosna (V) bila bolji rival, imala prednost većim dijelom poluvremena, da bi se na odmor ipak otišlo sa nerješenim rezultatom. U drugom dijelu su Visočani pojačali tempo i do kraja ipak slamili otpor domaćina za super vrijednu pobjedu 34:28, četvrti osvojeni bod u gostima, te nastavak dobrih igara u nastavku sezone. Povratak Mirze Hurema je puno značio, jer je on zabio 11 golova, a pratili su ga Grujić sa osam i Skopljak sa sedam. U narednom vanrednom kolu koje se igra već u srijedu, Bosna dočekuje izravnog konkurenta Gradačac i tom pobjedom bi vjerovatno sve bilo riješeno, pa stoga već sada i poziv navijačima da opet budu velika podrška kao protiv Vogošće.