Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Stipendije za nadarene studente ponovo u budžetu

fomsdpForum mladih SDP Visoko izražava zadovoljstvo povodom prihvaćanja našeg prijedloga za Nacrt budžeta Općine Visoko za 2015. godinu . Forum mladih je tokom javne rasprave o budžetu preko predsjednika Kluba vijećnika SDP Dejana Šćepanović uputio prijedlog da se u budžet ponovo uvrsti stavka Stipendije za nadarene studente u vrijednosti od 20.000 KM. Taj prijedlog je prošao i od sljedeće godine najmarljiviji studenti naše općine imati će priliku aplicirati za ove stipendije i time uspostaviti vezu između lokalne zajednice koja će ovim putem dokazati da vrednuje akademski uspjeh.

Podsjećamo stipendije za nadarene studente projekat su FOM SDP OO Visoko iz 2012. godine, kada je Forum mladih koncipirao kriterije i uputio svoj prijedlog unutar javne rasprave o budžetu navedene godine koji je prihvaćen. Dakle nakon 2012. godine ponovo će općina učestvovati u podsreku najboljim studentima naše općine.

Izvršni odbor
FOM SDP OO Visoko