Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poražavajuće je da Općina nema odgovarajuću bazu podataka industrijskog otpada

prevent otpad 2Nakon objave određenih sadržaja vezanih za problematiku Preventovog otpada u našoj općini, u redakciju našeg portala stigla je i prva reakcija koja ne dolazi iz ove kompanije, a koju javnosti prenosimo u cjelosti.

“Smatram se obavezujućim prema građanima naše općine da se kao dio akademske zajednice Visokog oglasim kratkom reakcijom na tekstove od 1. i 7. decembra ove godine koji su objavljeni na Vašoj stranici. Zaista je nelogično i nerealno i dalje gledati kako se Općina Visoko obavezuje na raznorazne zaključke čija realizacija je upitna, te stoga, a u vezi sa sadržajima iznesenim u ova dva teksta skrećem pažnju široj javnosti da se Općina Visoko Zaključkom iz davne 2011. godine, a sa rokom izvršenja od 3 mjeseca, obavezala sačiniti katastar sa tačnim podacima o vrstama i načinu zbrinjavanja i upravljanja industrijskim otpadom na području općine Visoko kakav je i Preventov otpad. Nažalost, ni nakon posljednjih tvrdnji iznesenih na ovoj stranici, a o čijoj istinitosti nisam nadležan komentirati, niko se iz službene Općine još nije oglasio bilo kakvim saopćenjem ili reakcijom, ili nečim trećim. Građanima Visokog ne mogu biti dovoljni podaci koje kroz pojedinačna saopćenja iznosi menadžment ove ili bilo koje industrijske kompanije koja se nalazi u sličnoj situaciji, ako Preventovo posljednje saopćenje također objavljeno na Vašoj stranici povodom ove situacije uopće sadrži bilo kakve statističke pokazatelje. Svi bismo trebali biti zabrinuti jer očito je da ovakva situacija nekome odgovara, i žalostan sam zbog toga, dodao je na kraju.“

Reakcija na tekst od 07. decembra 2014. g. i 01. decembra 2014. g.

IZ PREVENTA TVRDE DA OTPAD NE DEPONUJU VEĆ SE ISTI PRETVARA U KORISNI OTPAD

17 TONA OPASNOG PREVENTOVOG OTPADA NAKON MJESEC DANA PONOVO U VISOKOM