Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna sutra u Ljubuškom, a od danas bez predsjednika i sportskog direktora

Kenan Ahic1.jpgRukometaši Bosne sutra završavaju prvi dio sezone u Premijer ligi BiH, gostovanjem u Ljubuškom kod ekipe Izviđača koja je objektivno puno kvalitetnija od Bosne, s tim da mladi visočki rukometaši najavljuju da se neće predati. Utakmica počinje u subotu u 19 sati. U drugom dijelu današnje press konferencije u klupskim prostorijama, uslijedio je onaj negativni dio visočke rukometne stvarnosti. Sportski direktor kluba Kenan Ahić, podnio je ostavku na tu funkciju, te saopćio da isto čini i predsjednik UO Alija Bojčić, koji zbog privatnih obaveza nije bio prisutan, ali je i njegova odluka konačna. Ne treba biti previše pametan da bi se shvatilo da je razlog kao i uvijek novac, odnosno nedostatak istog, što onda jasno otežava normalno funkcionisanje kluba. Evo šta je između ostalog danas rekao sportski direktor Kenan Ahić:

–          Ovim putem želim da upoznam javnost, građanstvo kao i medije da ja, Kenan Ahić, dajem ostavku na poziciju sportskog direktora kao i predsjednik kluba gosp. Alija Bojčić. Koristim ovu priliku da se u svoje lično ime kao i u ime RK “Bosna“ Visoko zahvalim načelnici gospođi Amri Babić, koja je cijelo vrijeme bila uz nas i pomagala nam u veoma teškim finansijskim trenucima. Pored toga želim se zahvaliti našem vjernom, zlatnom sponzoru „Preventu“ koji je prepoznao kvalitet ove mlade ekipe koju je sve ove godine pratio, još od dana kada su bili kadeti, i nadam  se da će u budućnosti još više ulagati u RK “Bosna“ Visoko, s obzirom da znamo kakav je sportski brend naš klub. Posebno bih se želio zahvaliti svojim prijateljima koji su prepoznali veliku dozu entuzijazma, volje i želje kod mene da se nešto promijeni, pa su svoj novac i svoje poslovne veze podredili našem Klubu. Još jedanput im se od srca zahvaljujem. Takođe, želim naglasiti da je ovo ekipa u kojoj nema niti jednog „stranca“ i da već dvije godine igraju zajedno “naša djeca„, a to je jedna notorna činjenica koja bi trebala da se više prepoznaje, cijeni i uvažava. Mislim da osim ovih ljudi koji su istinski ljubitelji sporta (a kojih je nažalost veoma malo), ne može da funkcioniše jedan kolektiv kao što je RK “Bosna“ Visoko. U nadi  da će se i naši privrednici, koji su ostali pasivni što se tiče samog ulaganja u društvenu zajednicu, sport i kulturu, ponijeti sa sobom jedan dio odgovornosti za općenitu situaciju na našoj općini i da će u narednoj 2015. godini, zasigurno više dati prostora sportu, kulturi i svim pozitivnim stvarima u cilju preventivnog djelovanja protiv svih današnjih poroka. Takođe ću istaći da RK „Bosna„ Visoko, nikada nije bila u boljoj poziciji da se preuzme kao sada, s obzirom da je ovaj UO u vremenskom periodu od 3 godine vratio veliku većinu dugova predhodnih Uprava. Sve to će biti prezentirano na Skupštini kluba koja će biti upriličena odmah po završetku jesenjeg dijela prvenstva (sljedeće sedmice). Ovim putem pozivam sve građane, ljubitelje sporta, sponzore da dođu na Skupštinu kluba i aktivno se uključe u formiranju jednog jačeg, boljeg, uspješnijeg kolektiva RK “Bosna“ Visoko, rekao je dosadašnji sportski direktor Bosne, Kenan Ahić.