Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

“Visoko je važno jer se radi o velikoj čaršiji i gradu koji ima perspektivu”

Bakir SDP.jpgU posjeti Općinskom odboru SDP-a Visoko danas je boravila visoka delegacija ove stranke na čelu sa kandidatom za Predsjedništvo BiH Bakirom Hadžiomerovićem, te predsjednikom kantonalnog SDP-a Mirsadom Mešićem i premijerom ZDK Munibom Husejnagićem. Cilj posjete je bio druženje članova SDP-a sa ljudima u Visokom, kao i sa članovima SDP-a, a nakon neformalne kafe i druženja, posjeta je nastavljena obilaskom privrednih subjekata na općini Visoko. – Loše je vrijeme, a bila je namjera da gosti sa našim članovima obiđu Visoko i malo vremena provedu sa našim građanima. U sklopu posjete planiran je obilazak i nekih od privrednih subjekata na području naše općine. Radi se o posjeti, druženju i pripremama za kampanju koja nam slijedi i u koju će SDP ići sa svojim programom i u kojoj će se bazirati na ono što će SDP uraditi, a nećemo govoriti o onome što drugi nisu uradili. Naš cilj je jedinstvena BiH – kazao je predsjednik OO SDP Visoko, Muhamed Husić. Posjeta Visokom je samo jedna u nizu posjeta visokih delegacija SDP-a, a sve u sklopu pripreme za naredne Opće izbore koji nas očekuju u oktobru. – Prešli smo 4.000 kilometara i do izbora planiramo preći još tri puta toliko i smatramo da je najbitniji direktan kontakt s ljudima, a ne pisanje saopćenja i djelovanje iz Sarajeva. Visoko nam je važno kao i svaka općina u BiH, ali Visoko je važno jer se radi o velikoj čaršiji i gradu koji ima svoju perspektivu. Računamo na ove ljude koji su još uvijek neopredjeljeni, ne znaju za koga bi glasali, i da ujedinimo ljevicu u smislu da probudimo sve ljevičare u ovoj zemlji da budu s nama 12.oktobra. Nadam se da ćemo u tome uspjeti i da ćemo učiniti sve da ujedinimo ljevicu na ovim izborima– istaknuto je Bakir Hadžiomerović, kandidat SDP-a za člana Predsjedništva BiH. Posjetu Visokom Bakir Hadžiomerović, inače nekadašnji član Uprave FK Sarajevo, iskoristio je i za kupovinu članske karte NK Bosna, koja je upravo sa FK Sarajevo jučer potpisala ugovor o saradnji, a člansku kartu Bosne mu je uručio Muhamed Husić.

{joomplucat:1177 limit=26|columns=4}