Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Zbrajaju se štete nastale nakon poplava, Visočani ponovo pokazuju svoju humanost

poplave 34Prethodnih dana Visoko i okolinu zahvatile su poplave, koje ni najstariji stanovnici naše općine ne pamte. Ono što je najbitnije bilo u ovih nekoliko dana, da su poplave, a kasnije i klizišta na našoj općini, na svu sreću prošli bez gubitka ljudskih života, a u danima koji slijede zbrajat će se posljedice ove ogromne poplave. Danas su rijeke Fojnica i Bosna na području naše općine ponovo u svom koritu, iako i jedna i druga još uvijek na malo višem nivou od normalnog. Po onome što smo mogli vidjeti prethodnih dana, svakodnevnim obilascima ugroženih dijelova općine, najgore su prošli stanovnici Gornjeg Moštra, a velike štete su zabilježene i u Poriječanima, u Vratnici je klizište uništilo jednu kuću, dok je veliki broj poljoprivrednih usjeva na cijeloj općini oštećen ili uništen. Nakon povlačenja rijeka, Visočani su pokazali svoju humanost, a brojna udruženja i organizacije sa naše općine od prvog dana učestvuju u prikupljanju i slanju pomoći najugroženijim krajevima zemlje, dok su neki poput Ekovikinga angažovani na direktnom spašavanju ljudskih života. U nastavku vam donosimo kratki foto pregled zbivanja sa poplavama i odronima na području naše općine, uz nadu da se ovakva elementarna nepogoda nikada više neće ponoviti…

{joomplucat:1159 limit=38|columns=4}