Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Pobjeda visočkih košarkaša nad ekipom Sparsa iz Mostara

Utakmica KK Visoko 900 x 602Jučer je, pod obručima KSC “Mladost” Visoko, Košarkaški klub “Visoko” odigrao posljednje kolo ovosezonske A2 lige, pobijedivši pri tome ekipu KK “Spars” iz Mostara, rezultatom 76:71.

Nakon jako lošeg starta i teške finansijske situacije u Košarkaškom klubu iz našeg grada, na kraju sezone ova ekipa izborila je sjajno 8. mjesto na tabeli, sa 9 pobjeda i 13 izgubljenih utakmica. S obzirom na tešku situaciju i krizu kroz koju je ovaj klub prošao ove sezone, sredina tabele je itekako zadovoljavajuća za trenera Bakira Kesu, ukoliko se u narednim sezonama pokaže jači imperativ i veće zalaganje za ulazak u viši rang takmičenja.

Jučerašnju utakmicu obilježila je veoma loša igra domaćih košarkaša na samom startu utakmice, zbog čega je rezultat na kraju prve četvrtine glasio 12:24 u korist gostiju, da bi na kraju prvog poluvremena naša ekipa stabilizovala situaciju i dovela utakmicu u egal. Drugi dio utakmice nastavljen je ponovno lošom igrom domaćih, što je rezultiralo konstantnim vodstvom gostiju, da bi ipak pred kraj posljednje dionice igre naša ekipa, nošena na krilima razigranog Malika Hodžića, dovela utakmicu u neizvjesnu završnicu koju su riješili u svoju korist, rezultatom 76:71.

Unatoč svim problemima naši košarkaši na kraju ove sezone odlaze na odmor sa zadovoljavajućeg 8. mjesta, uz nadu da će u narednoj sezoni pokazati mnogo više i dati maksimum svojih snaga kako bi ostvarili mnogo bolje rezultate u budućnosti.

Fotogaleriju sa ove utakmice možete pogledati na našem Facebook portalu: https://facebook.com/visokocoba