Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Dobri rezultati za KK”Visoko” i KK”Fudokan”

karate SPU subotu, 15.3.2014.godine, u Kreševu  je održano IV Prvenstvo FBiH u tradicionalnom karateu. Na ovom takmičenju učestvovalo je 19 klubova s preko 250 takmičara, uzmeđu ostalih i visočki klubovi. Za Karate klub „Visoko“ nastupalo je 17 takmičara, koji su postigli odlične rezultate osvojivši ukupno 18 medalja (3 zlatne, 8 srebrenih i 7 bronzanih).

Medalje su osvojili sljedeći takmičari:

Pojedinačno:

Djevojčice do 7.godina: Ajna Bečirhodžić 2.mjesto, kihon ippon kumite;

Ajna Bečirhodžić 3.mjesto, kihon;

Djevojčice 10.-11.godina: Hana Bečirhodžić 2.mjesto, kate I nivo; 

Dječaci 8.-9.godina: Abdurrahman Zukić 3.mjesto, kate II nivo;

Dječaci 10.-11.godina: Husein Građan 2.mjesto, Kihon;

Dječaci 12.-13.godina: Rijad Čurtović 3.mjesto, kate II nivo;

Bakir Hrnjić 2.mjesto, kate III nivo;

Salih Bečar 2.mjesto, Ko-Go kumite;

Kadeti 14.-15.godina : Sađid Bulut 1.mjesto, kate;

Juniori:  Elvedin Kurpejović 2.mjesto, kate;

Sađid Bulut 2.mjesto, Ko-Go kumite;

Elvedin Kurpejović 3.mjesto, Ko-Go kumite;

Ilhan Parić 3.mjesto, Ko-Go kumite;

Elvedin Kurpejović 3.mjesto, kumite;

Ilhan Parić 3.mjesto, kumite;

Ekipno:

 

Dječaci 12.-13.godina: Salih Bečar, Bakir Hrnjić i Belmin Karalija 1.mjesto (kumite);

Kadeti 14-15 godina : Sađid Bulut, Bakir Hrnjić i Salih Bečar 1.mjesto (kumite);

Juniori: Elvedin Kurpejović, Sađid Bulut i Ilhan Parić 2.mjesto (kumite);

Na ovom takmičenju smo imali i 4 predstavnika sudija (Haris Mulahasanović, Osman Građan, Armin Hajduković i Merima Građan).

Prvenstvo FBiH je bilo i izborno takmičenje za reprezentaciju, za odlazak na međunarodno takmičenje u Sloveniju.

Za Karate klub „Fudokan“ nastupilo je 13 takmičara, koji su postigli odlične rezultate osvojivši ukupno 17 medalja (4 zlatne, 7 srebrenih i 6 bronzanih).

Medalje su osvojili sljedeći takmičari:

Pojedinačno :

Dječaci 6.-7. godina:  Zerin Hasandic 3.mjesto;

Dječaci 10.-11.godina: Esmin Čolo 3.mjesto, Jiyu ippon kumite;

Dječaci 12.-13.godina: Kerim Zukan 1.mjesto, kate I nivo;

Usama Husic 2.mjesto, kate II nivo;

Usama Husić 3.mjesto, Jiyu ippon kumite;

Kadeti 14.-15.godina: Rasim Zukan 2.mjesto, kate;

Amar Pandžić 3.mjesto, kate;

Amar Pandžić 1.mjesto, Ko-Go kumite;

Rasim Zukan 3.mjesto, Ko-Go kumite;

Amar Pandžić 2.mjesto, kumite;

Rasim Zukan 3.mjesto, kumite;

Djevojčice 8.-9.godina : Nedžla Čolo 1.mjesto, kate II nivo;

Nedžla Čolo 1.mjesto, kihon ippon kumite;

Nedžla Čolo 2.mjesto, kihon;

Djevojčice 12.-13.godina: Amina Lemeš 2.mjesto, kate I nivo;

Ekipno:

Djevojčice 12.-13. Godina: Nedžla Čolo,Fatma Krehić i Amina Lemeš 2.mjesto (Kate)

Kadeti 14.-15.godina : Rasim Zukan, Amar Pandzić i Belmin Karalija 2.mjesto (Kumite)