Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Savić i Čakić briljantni u važnoj pobjedi Gijona

cakicSinoć su odigrana dva meča španjolske rukometne Asobal lige u kojima su pobjede odnijele ekipe Gijona i Huesce…

Gijon naših Savića i Čakića je bio bolji od Anaitasune, koja je prije ovog meča bila favorit, ali domaća ekipa predvođena našim internacionalcima je odigrala sjajan meč i došla do zaslužene i vrijedne pobjede. Gosti su ipak bolje otvorili meč sa 1:4, i imali su prednost u prvoj polovini prvog dijela, a Gijon je poveo u 16. minuti sa 7:6. Do kraja poluvremena izjednačena igra i smjenjivanje u vodstvu, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 12:12.

Izjednačena igra nastavljena je i u drugom dijelu, ali sve do 50. minute kada se Gijon odvaja na “+”2, 21:19. A onda ne dopušta gostima da se rezultatski približe, i pravi konačnu rezultatsku prednost od četiri gola za 26:22 na kraju meča. Adam Savić je briljirao sa 14 odbrana, dok je Amir Čakić nakon viroze i pod temperaturom odigrao meč u kojim je postigao pet golova, i upisao sedam asistencija prema zvaničnoj stranici kluba. Kod domaćih su još Ramos i Montes postigli po šest golova, Kod Anaitasune Javier i Alvaro Fernandez su postigli po četiri gola.