Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Upriličena promocija najboljih sportista i sportistkinja općine Visoko

DSC 2863 visoko.co.ba

Večeras je u Gradskom kinu „Visoko“ upriličena manifestacija Izbor najboljih sportistkinja i sportista i najbolji sportskih radnika općine Visoko za 2013. godinu. Na ovoj manifestaciji za najbolje sportiste, sportske radnike i sportske kolektive u 2013. godini proglašeni su:

Najbolji sportski radnik:

1. Nijaz Omerbegović (ŽRK„Bosna“ Visoko)

2. Muamer Halilović (MNK „Galaktikosi“ Visoko).

Također dodijeljene su i nagrade za jubileje određenih klubova pa su tako Rukometni klub „Bosna“ Visoko i Aeroklub „Izet Kurtalić“ Visoko osvojili nagrade za 60. godina svog postojanja.

Posebna nagrada za doprinos razvoju sporta:

1. Mugdim Imamović  (Kuglaški klub „Bosna“ Visoko)

2. PZU Apoteka Nera Visoko

3. Šačir Čelebić (Sportski savez općine Visoko)

Nagrada za životno djelo:

1. Zaim Alić (RK „Bosna-Veterani“, RK „Bosna“ Visoko)

2. Salko Lukhodžić (KK „Bosna“ Visoko)

3. Nedžad Pinjo (Aeroklub „Izet Kurtalić“ Visoko)

4. Mustafa Dedić-Muste (SRD „Visoko“ Visoko)

Sportski novinar:

1. Midhat Hajdarević (Magazinplus Visoko)

Posebna priznanja:

1. Faris Matoruga (NK „Bosna“ Visoko)

2. Sajra Kajević (TK „Bosna“ Visoko)

3. Afan Bukva (KK „Visoko“ Visoko)

U kategoriji „Sport za osobe sa invaliditetom“ najuspješniji sportista u muškoj konkurenciji je bio Amir Burko (Savez za sport i rekreaciju invalida Visoko), a najuspješnija sportistkinja Hamida Sejdić (Savez za sport i rekreaciju invalida Visoko), dok je nauspješniji sportski radnik u ovoj konkurenciji bio Elmedin Jusić (Savez za sport i rekreaciju invalida Visoko).

Specijalne nagrade su osvojili:

1. Edin Fazlić (KK „Visoko“ Visoko)

2. Adnan Hodžić (MNK „Galaktikosi“ Visoko)

3. Enes Skopljak (RK „Bosna“ Visoko)

4. Semira Bukvić (ŽRK „Bosna“ Visoko)

5. Vladan Lončar (RK „Bosna“ Visoko)

6. Kemal Nurudinović (KK „Bosna“ Visoko)

Najuspješnija juniorska sportska organizacija je bila:

Kadeti Rukometnog kluba „Bosna“ Visoko

Najuspješnija seniorska sportska organizacija:

Taekwondo klub „Bosna“ Visoko

Za najuspješnijeg trenera proglašen je Redžep Građan (Karate klub „Visoko“ Visoko)

Za najuspješniju juniorku proglašena je Adisa Mušinbegović (Taekwondo klub „Bosna“ Visoko), a najuspješnija sportista po granama sporta je Armin Hajduković (Karate klub „Visoko“ Visoko).

Za najuspješnijeg juniora proglašen je Amel Zukić (Karate klub „Fudokan“ Visoko)

I na kraju večeri, za najuspješnije sportiste općine Visoko, u seniorskoj konkurenciji proglašeni su:

1. Džejlana Kovačević (Taekwondo klub „Bosna“ Visoko)

2. Armin Hajduković (Karate klub „Visoko“ Visoko).

 

Moramo ovom prilikom naglasiti da zbog samovolje ljudi iz Sportskog saveza općine Visoko niko iz redakcije našeg web-portala nije učestvovao u zasijedanju žirija koji je birao najbolje u sportu za 2013. godinu, što je zaista apsurdno.