Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Program obilježavanja 60 godina kluba

rkbosna01U 2014. godini obilježava se 60 godina postojanja rukometnog sporta i Rukometnog kluba „BOSNA“ VISOKO. Tokom ove jubilarne godine bit će upriličeno nekoliko sportskih međunarodnih manifestacija, kao i sportskih susreta svih generacija i rukovodstava, koji su dali svoj doprinos održanju 60-godišnje tradicije rukometnog sporta u Visokom. Pozivamo sve ljubitelje rukometnog sporta, igrače svih generacija, trenere, sportske radnike, publiku i građane našeg grada da učestvuju u predviđenim sportskim manifestacijama i susretima pod sloganom našeg građanina Seada Burića:

„VOLJELI SMO SPORT I ISKRENO LJUDOVALI“  i sloganom RK „BOSNA“

„VRATIMO RUKOMETNU ATMOSFERU U NAŠ GRAD!“

Za start obilježavanja 60-godišnjice, predviđeno i planirano je sljedeće:

 • 18.FEB-2014. – UTORAK u 18,00 sati, odigravanje međunarodne revijalne utakmice između HRK „METKOVIĆ“ i RK „BOSNA“ – VISOKO.
  Ulaz na utakmicu je slobodan.
 • 19.FEB-2014. – SRIJEDA „DAN OTVORENIH VRATA RUKOMETA“ 
  18,00-21,00 sati u prostorijama RK „BOSNA“ (Vatrogasni dom), bit će upriličen susret i druženje sportista, sportskih radnika svih generacija, te ljubitelja rukometnog sporta uz retrospektivni sportski razgovor o osvojenim i izloženim trofejima i uspjesima našeg Kluba.
 • AUGUST-2014.
  –  održavanje svečane Skupštine Kluba,
  –  organizovanje rukometnog turnira „BIVŠIH ŠAMPIONA“ sa EX-YU, prostora uz angažovanje i učešće visočkih rukometaša iz međunarodnih Liga.
 • SEPTEMBAR-DECEMBAR – 2014. – organizovanje međunarodnog turnira svih omladinskih selekcija u Visokom.  PIONIRI-JUNIORI-KADETI.

Od svih dosadašnjih i aktivnih članova Kluba, rukovodstva, simpatizera i građana, očekujemo prijedloge i sugestije za dodatne manifestacije tokom ove jubilarne 2014., godine.

Sportski pozdrav – UPRAVNI ODBOR i SKUPŠTINA RK „BOSNA“ VISOKO