Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Udruženje „Damar omladine“ posjetilo Konjički klub „Visoko“

damar-konjicki-klubUdruženje „Damar omladine“ je u subotu 07.09.2013. godine, posjetilo Konjički klub „Visoko“ u Visokom. Cilj naše posjete je bio da se mladi ljudi upoznaju sa radom konjičkog kluba kao i programima i projektima koje konjički klub realizuje na našoj općini.

Uz prijatno druženje mladih ljudi sa naše općine, u jako lijepom prirodnom okruženju, smo saznali koje su to trenutne i buduće planirane aktivnosti konjičkog kluba.

Jedna od jako interesantnih i zanimljivih tema jeste bilo i terapijsko jahanje. Ono što smo saznali o ovome je to da terapijsko jahanje je upotreba konja i aktivnosti orijentiranih prema konjima u svrhu postizanja različitih terapijskih ciljeva: kognitivnih, fizičkih, emocionalnih, socijalnih, edukacijskih i bihejvioralnih. Korist od terapijskog jahanja mogu imati osobe svih dobnih skupina, s različitim oblicima fizičkih, mentalnih i/ili emocionalnih oštećenja.

Pored terapijskog jahanja konjički klub Visoko nudi i rekreativno jahanje a bavi se i uzgojem konja.

Ovom prilikom se zahvaljujemo Konjičkom klubu na gostoprimstvu i izdvojenom vremenu na upoznavanju mladih sa prednostima jahanja.