Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Obavještenje za građanstvo općine Visoko (Javno izvinjenje)

altU.B „Patriotska liga Visoko” Visoko u svom programu rada na 21.godišnjicu organizovanja pokreta otpora, za odbranu protiv agresije na našu općinu i našu jedinu nam državu BiH u tu čast 25.aprila „Dan Patriotizma” ili „Dan ljubavi prema svojoj domovini BiH” općine Visoko, imala je namjeru organizovati na Ravnama zajedničko druženje boraca i građana naše općine. Dana 25.aprila 1992.godine u oslobođenoj kasarni „Ahmet Fetahagić” postrojene su prve jedinice teritorijalne odbrane i interventni vod PL-a općine Visoko te od istih formirane OS ARBiH. Istog dana u poslijepodnevnim satima podignuta je zvanično zastava sa ljiljanima u oslobođenoj kasarni u BiH. Zastavu naše domovine na jarbol su podigli pripadnici interventnog voda PL-a Visoko. Patriotizam građana naše općine je neupitan jer svi mi koji smo svjedoci zbivanja iz tog vremena odlično znamo u kolikom broju je naših građana izašlo na ulice i oslobođenu kasarnu, da bi ratu, fašizmu, nacionalizmu reklo NE! Stoga je i ove godine naša Organizacija željela da okupi našu omladinu, naše obitelji, borce, radnike, penzionere, učenike osnovnih i srednjih škola, studente i sve ostale, da nam se pridruže u povodu „Dana Patriotizma” općine Visoko, jer želimo da se sakupimo na jednom mjestu, da ne zaboravimo, da razmijenimo mišljenja, da se družimo, zapjevamo i kući odemo sa dodatkom pozitivne energije, ne gubeći nadu za bolje sutra, sa optimizmom da ćemo naredne dane, mjesece i godine, kako mi, tako i naša djeca proživjeti te biti sretniji i zadovoljniji. Pošto pada četvrtak, radni dan, bili smo odlučili da zajedničko druženje odložimo za nedjelju 28.04.2013.godine. Prošle godine tj.25. aprila iako je bio radni dan na Ravnama se okupio veliki broj patriotski opredjeljenih građana od najmlađih do najstarijih iz cijele naše općine u duhu druženja i zajedništva. Tog dana kao i uvijek trudili smo se da svima prisutnima napravimo ugođaj da se osjećamo lijepo te uz saz, harmoniku i uz rezervaciju za naše goste u restoranu Žuta greda obavili smo kako smo i planirali, a što je najvažnije bez ijednog i najmanjeg incidenta. Zapaljena je logorska vatra, prisutnima je podijeljen vojnički grah, potpaljeni roštilji, a najmlađima smo dijelili slatkiše, sokove itd. Jedna od atrakcija koja nam je posebno uljepšala ovaj dan bio je dolazak konjičkog kluba Visoko koji su sa 12 konja sa zastavom Patriotske lige kroz čitav grad došli na Ravne te zvaničnim predstavnicima našeg udruženja tu zastavu i predali. Dana 25.aprila 2013.godine u emisiji Aktuelnosti ispred U.B „Patriotska liga Visoko” Visoko pozvali smo građane općine Visoko da nam se pridruže u nedjelju 28.04.2013.godine na zajedničko druženje uz podjelu vojničkog graha. Nažalost, naša organizacija nije dobila sredstva za ove namjene te sa ovim danom, petak 26.04.2013.godine prinuđeni smo da otkažemo ovo druženje u nadi da ćemo ovo uraditi kada budu neka bolja vremena. Molimo sve građane općine Visoko da uvaže naše izvinjenje, jer mi smo samo jedno u nizu udruženja koje nema svoja finansijska sredstva tj.zavisni smo od drugih, a u najvećoj mjeri od Općine Visoko.

U nadi da ćete kao građani naše općine iskreno prihvatiti ovo javno izvinjenje unaprijed hvala!

ORGANIZACIONI ODBOR

U.B „Patriotska liga Visoko” Visoko