Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna-Prevent – Gradačac 33:29 (13:15)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 500. Sudije: Adnan Muhtarević i Jasenko Omerefendić (oba Živinice). Delegat: Mile Petković (Ljubuški). Sedmerci: Bosna-Prevent 8(7), Gradačac 11(9). Isključenja: Bosna-Prevent 16 min, Gradačac 8 min. Crveni karton: Kenan Ahić (Bosna-Prevent)-tri isključenja.

BOSNA-PREVENT: Žiga (2 odbrane), Sirćo (10 odbrana, 2 sedmerca), Skopljak 10, Omanović, Vranac, Hurem 7(1), Geko 1, Bećar 8(6), Ahić, Balta, Burić, Mimić 6, Čabaravdić 1, Imamagić, Lončar, Begić. Trener: Mirza Handžić

GRADAČAC: Mutapčić (12 odbrana, 1 sedmerac), Šečić (2 odbrane), D.Doborac 16(7), Hečimović, Ilić 3, Hrnjić, Šarenac, Duraković, Bistrić, Kadić, Isić 1, Šijaković 5(2), A.Doborac 1, Sarajlić 1, Zrnić 2. Trener: Mehmed Doborac.

Odlična utakmica u KSC“Mladost“, ali i velika pobjeda visočkih rukometaša. Tri boda su bila imperativ u ovoj utakmici i to kao da je potpuno sputalo igrače Bosne, pa katastrofalno loše otvaraju utakmicu, a sjajni gosti predvođeni nezadrživim Doborcem to maksimalno koriste, tako da je u sedmoj minuti  rezultat 0:5. Sve do sredine prvog dijela se Bosna-Prevent nije pribrala, tako da gosti imaju i vodstvo od 3:9, ali u finišu prvog poluvremena konačno i domaći igraju bolje, pa je na odmoru samo dva razlike za goste. U drugom poluvremenu smo na terenu vidjeli jednu novu Bosnu, kakvu smo željeli gledati cijele ove sezone, maksimalno koncentrisanu i fokusiranu na utakmicu, a o borbenosti da i ne govorimo. Budi se i publika i u velikom naletu Bosna-Prevent do sredine drugog dijela potpuno preokreće meč u svoju korist i dolazi do četiri gola prednosti, 23:19. Do kraja domaći rutinski čuvaju rezultat, a kod gostiju golove zabija samo Doborac i na kraju velika pobjeda visočkih rukometaša koji su ovoga puta kolektivno dobrom igrom slomili protivnika i to je bilo vjerovatno najbolje poluvrijeme ove sezone. Tako je Bosna-Prevent ostala u životu, ali borbi nije kraj. U narednom kolu se mora pobijediti i Čelik  Zenici, pa da se onda u posljednjem kolu protiv Leotara u Visokom odluči pitanje opstanka. Uz ovakvu igru u drugom poluvremenu, moramo biti optimisti