Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

KSC“Mladost“ u Visokom. Gledalaca: 2.000. Sudije: Said Bounouara i Sami Khalid (oba Francuska). Delegat: Marjan Načevski (Makedonija). Sedmerci: BiH 4(3), Rusija 3(2). Isključenja: BiH 4 min, Rusija 4 min. Crveni karton: Shelmenko (Rusija) 32.min-grub start.

BIH: Grahovac (7 odbrana), Vražalić 4(3), Mandić, S.Burić, Bukva 1, Kadić 2, Savić 4, Toromanović 1, Čelica 1, Karačić 1, Bečirović 2, B.Burić (4 odbrane, 1 sedmerac), Vranješ 1, Janković 1, Mikić 1, Milas 4. Selektor: Dragan Marković

RUSIJA: Levshin (15 odbrana), Kudinov 1, Shindin 4, Pyshkyin, Evdokimov, Atman, Bogdanov (4 odbrane), Gorbok 5, Zhitnikov, Rastvortsev 3,  Chipurin 4, Nasyrov, Shelmenko 2, Dibirov 9(2), Novoselov, Igropulo 4. Selektor: Oleg Kuleshov.

Rukometna reprezentacija BiH doživjela je i treći poraz u kvalifikacijama za EP 2014.godine u Danskoj. Ovoga puta je naš najbolji tim savladala selekcija Rusije sa 32:23. Već od samog početka je bilo jasno da naša mlada reprezentacija sa puno debitanata neće moći parirati snažnim Rusima. U desetoj minuti meča Rusija dolazi do četiri gola prednosti, a zahvaljujući seriji od osam minuta bez gola naše reprezentacije, Rusi sredinom prvog poluvremena vode 9:3. Tada u igru ulaze Karačić i Milas na bekovskim pozicijama, igra se znatno brže i u toj jurnjavi po terenu koji više odgovara selekciji BiH, dolazimo na samo dva gola zaostatka (12:10), pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Do odmora su Rusi ipak povećali na 17:13, zahvaljujući najviše sjajnom golmanu Levshinu koji brani nekoliko zicera našim igračima. Odmah na početku drugog poluvremena naši prave niz grešaka koje brzonogi Dibirov kažnjava golovima i opet smo na minus šest (22:16). BiH više nije imala snage da se vrati u meč i Rusi su rutinski odigrali do kraja, te još i povećali prednost na konačnih devet golova razlike, uz odličnog golmana Levshina i neumoljivog Dibirova. Kod naše reprezentacije su se svi igrači osim S.Burića i Mandića upisali među strijelce, a najviše se istakao debitant Milas. Na kraju su naši reprezentativci nagrađeni aplauzom za borbenost, a selektor Marković je istakao da nije on taj koji odlučuje, ali da bi volio da reprezentacija uvijek igra u ovakvoj atmosferi, pohvalivši visočku publiku.

Veliku galeriju slika možete pogledati na našem facebook profilu, a ovdje donosimo samo jedan dio atmosfere iz KSC”Mladost”.

{joomplucat:891 limit=40|columns=4}