Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne nisu uspjeli odigrati i četvrtu uzastopnu utakmicu bez poraza. Na današnjem gostovanju u Banovićima, ekipa Budućnosti je slavila sa 1:0, međutim Bosna je odigrala vrlo dobar meč i samo je splet nesretnih okolnosti Bosnu spriječio da možda čak i pobjedi, a u najmanju ruku osvoji jedan bod. Što se tiče ekipe, trener Fočić je bio prinuđen na lijevi bok postaviti Kalkana, umjesto povrijeđenog Krajišnika, a na zadnjem veznom su bili Hodžić i Hodžurda, dok je Čabaravdić bio usamljen u napadu. U prvom dijelu je Bosna u defanzivi djelovala savršeno i domaćin nije napravio apsolutno ništa, dok je s druge strane Čabaravdić propustio dvije odlične prilike, a i Fočić je imao jedan lijep pokušaj koji je zaustavio domaći golman. U drugom poluvremenu je Budućnost krenula nešto ofanzivnije, ali je to bila jalova inicijativa protiv vrlo čvrste i kompaktne ekipe Bosne. U 65.minuti je Čabaravdić propustio kolosalnu priliku, definitivno najbolju na utakmici kada je dva puta mogao zabiti, ali nije to uspio. Jedinu priliku domaćina bilježimo u 68.minuti kada Musić šutra glavom, a Bekan brani. I onda kada je utakmica već ušla u sami finiš i kada je bilo evidentno da domaćin nema rješenja za igru Bosne, dogodio se veliki peh.  Jedno lagano ubacivanje s desne strane, lopta ide pravo u ruke Bekanu, a ovaj je neshvatljivo ispušta pravo na nogu Musiću koji lagano pogađa u praznu mrežu za 1:0. Bila je to 85.minuta i pravi šok za Bosnu, koja je još smogla snage da zaprijeti u akciji Šiljak-Arnaut, koji je u međuvremenu ušao u igru, ali bez završnice. Tako je domaćin ni kriv ni dužan pobjedio, a slobodno možemo reći da to igrom nije zaslužio. Ono što može radovati je igra Bosne, od pristupa i borbenosti, do velike želje i složnosti na terenu. Nije Bosna osvojila bodove, ali uz ovakvu igru nema razloga za brigu, jer će i bodovi ponovo doći, možda već na sljedećem gostovanju. Prije toga u Visoko stiže stari dužnik, ekipa Goražda.

{joomplucat:693 limit=34|columns=4}