Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poruka premijera Zeničko- dobojskog kantona učenicima u povodu početka nove školske godine

Dragi naši učenici, približio se početak školske 2012./ 13. godine. Vjerujem da ste se lijepo odmorili tokom ljetnog raspusta i da je naših 3 500 prvačića u slatkom iščekivanju ulaska u učionice i izazova novih školskih zadataka. Dragi naši učenici, u povodu početka školske godine želim vam mnogo dobrih ocjena, bezbrižnih druženja i novih prijateljstava, želim da osjetite i svoje prve ljubavi.

Znam da su vaši roditelji uložili mnogo napora da potpuno spremni dočekate novu školsku godinu. U tom smislu, Ministarstvo za obrazovanje, nauku, kulturu i sport Zeničko- dobojskog kantona obezbijedilo je besplatne udžbenike za prvačiće, prvoj generaciji učenika koji pohađaju 9. razred uvršten je program „1 predmet- 1 udžbenik“, u osnovnim školama uveden je i predmet „Kultura i zajednica“.

Znam da će i vaši nastavnici, kao i dosada, uložiti mnogo stručnosti da vaše školovanje bude krunisano dobrim rezultatima i ispunjeno lijepim sjećanjima.

Dragi učenici, poštovani roditelji i nastavnici, želim vam sretnu i uspješnu novu školsku godinu.