Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Stadion Luke. Gledalaca: 200, Sudija: Armin Handžar (Sarajevo). Strijelci: 1:0 I.Džafić (40), 2:0 Torlak (55), 2:1 Stanić (78), 2:2 Čolić (79), 3:2 Lendić (89), 3:3 Stanić (90)-penal. Rezultat: Bosna-Željezničar 3:3

BOSNA: Poračanin, Puščul, Pleh, Oruč, Kalkan, Šiljak, Durmić, Čakić, Alihodžić, Čabaravdić, I.Džafić. Još su igrali: Šabić, Dedović, Lendić, Frljak, Alijagić, Pulić i Torlak. Trener: Adnan Fočić

ŽELJEZNIČAR: Bukvić, Joši, Stanić, Čutuk, Salčin, Hota, Brković, Bajić, Čolić, Ramić, Pehilj. Još su igrali: Gačan i Smaijić. Trener: Dino Đurbuzović.

Zanimljivu prijateljsku utakmicu su danas odigrali Bosna i Željezničar, iako na terenu nisu bile one najjače postave ovih rivala. Što se tiče Bosne, igrala je jedna potpuno izmjenjena postava u odnosu na onu koja je pobjedila Radnički, sa nekoliko novajlija. Prije svega treba reći da se u Bosnu vratio najbolji strijelac kluba iz prošle sezone Amar Čabaravdić i od danas je na raspolaganju treneru Fočiću, a tu je ponovo i Mirza Čakić, takođe nekada standardni prvotimac Bosne. Stiglo je pojačanje i na poziciji stopera u vidu Ermina Oruča, nekadašnjeg igrača Travnika. Svi oni su zaigrali od prve minute i Bosna je u prvom poluvremenu bila bolji rival, pa je zasluženo i povela preko Idriza Džafića. Na početku drugog dijela je rezervista Torlak povisio vodstvo, a čabaravdić je propustio najbolju priliku da riješi pitanje pobjednika. Nakon dodatnih izmjena igraBosne je pala, pa je Željo za samo dvije minute zabio dva gola. Ipak, u posljednjoj minuti, još jedan rezervista Lendić, pogađa glavom za 3:2. Gosti iz Sarajeva su izbjegli poraz golom iz penala u sudijskoj nadoknadi vremena. Sve skupa možemo biti zadovoljni, a raduje da se Bosna pojačala sa još par provjerenih igrača za nastavak sezone.

{joomplucat:670 limit=31|columns=4}