Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Domaćin savladan nakon penala

Nogometaši Bosne pobjednici su turnira koji se ovog vikenda igrao u Vitezu. Nakon što su u subotu deklasirali lokoalnog ligaša Jardol sa 7:1, u današnjem finalu su igrali protiv domaćina Viteza. Trener Fočić je prema najavama na teren poslao drugu postavu, tačnije istu onu koja je protiv Jardola igrala u drugom poluvremenu i nakon prvih 45 minuta Vitez je vodio sa 1:0. U drugom dijelu su zaigrali prvotimci, tačnie ekipe koja je počela subotnji meč i situaciija na terenu se potpuno izmjenila. Bosna je bila puno bolji rival na terenu, te preko Ćese izjednačila rezultat. Kod izvođenja penala svi igrači Bosne su bili sigurni, Bekan je jedan penal domaćinu odbranio, a jednom su promašili okvir gola i trofej ide u Visoko. Ovo je svakako ohrabrujuće kada se zna da Bosna u prvom kolu Prve lige Federacje gostuje upravo u Vitezu. Što se tiče nastavka priprema, sljedećeg vikenda Bosna igra na turniru u Fojnici.