Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna nadigrala i pobijedila mostarski Velež

altNogometaši Bosne igrat će u finalu Memorijalnog turnira u Ilijašu nakon što su danas u drugom polufinalu savladali premijerligašku ekipu Veleža sa 1:0. Već sam rezultat dovoljno govori o tome koliko je Bosna dobro igrala, a ono što posebno raduje je činjenica da je Bosna bila sve bolja kako je meč odmicao i nakon ravnopravnog prvog poluvremena, u drugom su visočki nogometaši potpuno nadigrali favorizovane Mostarce. Trener Fočić je ovaj meč iskoristio i kako bi isprobao neke igrače, pa je tako na desnom boku bio Mustafa Mujezinović, na stoperu Ermin Džananović, te u napadu Nihad Mujić. Kasnije su ušli i Jure Lendić i Amel Mulić koji je u 84.minuti bio strijelac jedinog gola. Što se tiče ostalih, od onih standardnih igrača nije bilo Genjca, M.Džafića, Šete i A.Hodžića, a svi drugi su dobili priliku i bila je to jedna prilično „šarena“ postava, ali opet dovoljno dobra da pobjedi. Posebnu vrijednost pobjeda ima kada se zna da Bosna trenira tek od ponedjeljka, a Velež je u punom pogonu, jer za dva vikenda počinje Premijer liga. Očito je angažovanje iskusnog kondicionog trenera Ibre Krehića bio odličan potez, s obzirom da je Bosna već sada trkački jako dobra. U prvom polufinalu je kakanjski Rudar pobjedio domaćina Ilijaš sa 2:1, pa će tako Bosna sutra u finalu od 18.45 igrati protiv komšija iz Kaknja, a prije toga će od 17.00 sati za treće mjesto odigrati Velež i Ilijaš.