Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Osvojeno ukupno 38 medalja

U nedjelju, 6.5.2012. godine,  u Kreševu  je održano III  Federalno prvenstvo u tradicionalnom karateu. Učešće na ovom takmičenju uzelo je 10 klubova sa preko 150 takmičara, među kojima su bila i dva visočka kluba, KK“Visoko“ i KK Fudokan“. Za Karate klub „Visoko“ nastupalo je 10 takmičara, koji su postigli zapažene rezultate osvojivši ukupno 25 medalja (11 zlatnih, 5 srebrenih i 9 bronzanih).

 

Medalje su osvojili sljedeći takmičari:

 

Dječaci (6.-7. god.):

Afan Habibović (1. mjesto, kate);

Afan Habibović (2. mjesto, kihon-ippon kumite);

Afan Habibović (3. mjesto, kihon kumite);

 

Dječaci (8.-9. god.):

Husein Građan (3. mjesto, kate);

Husein Građan (3. mjesto, kihon-ippon kumite);

Husein Građan (1. mjesto, kihon kumite);

 

Kadeti (14.-15. god.):

Senahid Bulut (2. mjesto, kate);

Sađid Bulut (3. mjesto, kate);

Senahid Bulut (2. mjesto, ko-go kumite);

Sađid Bulut (3. mjesto, ko-go kumite);

 

Juniori (16.-18. god.):

Emrah Kurpejović (1. mjesto, kate);

Emir Hajduković (2. mjesto, kate);

Amel Zukić (3. mjesto, kate);

Emir Hajduković (1. mjesto, fuku-go);

Emrah Kurpejović (2. mjesto, fuku-go);

Amel Zukić (3. mjesto, fuku-go);

Emrah Kurpejović (1. mjesto, ko-go kumite);

Emir Hajduković (3. mjesto, ko-go kumite);

Amel Zukić (3. mjesto, ko-go kumite);

Kate ekipno – 1. mjesto (Kurpejović Emrah, Hajduković Emir, Zukić Amel);

Ko-go kumite ekipno – 1. mjesto (Kurpejović Emrah, Hajduković Emir, Zukić Amel);

 

Mlađi seniori (19.-21. god.):

Armin Hajduković (1. mjesto, kate);

Armin Hajduković (1. mjesto, fuku-go);

Armin Hajduković (1. mjesto, ko-go kumite);

Armin Hajduković (1. mjesto, kumite).

 

Na ovom takmičenju smo imali i 5 predstavnika sudija (Građan Redžep, Građan Nusret, Mulahasanović Haris, Građan Osman i Hajduković Armin).

Za naše takmičare ovo je bilo ujedno i posljednje takmičenje pred odlazak na Evropski šampionat koji će se održati krajem mjeseca maja u Poljskoj.

Za Karate klub „Fudokan“ – Visoko nastupalo je 9 takmičara, koji su postigli zapažene rezultate osvojivši ukupno 13 medalja (4 zlatne, 4 srebrene i 5 bronzanih).

 

Medalje su osvojili sljedeći takmičari:

Dječaci (6.-7. god.):
Semir Zukan (3. mjesto, kate);

Djevojčice (6.-7. god.):
Nedžla Čolo (1. mjesto, kihon kumite);

Pioniri (10.-11.god.):
Emir Sadiković (3. Mjesto , kate);

Mlađi kadeti (12.-13. god.) :
Rasim Zukan (1. mjesto, kate);
Rasim Zukan (1. mjesto, Jyu-ippon kumite);
Rasim Zukan (2. mjesto, Ko – Go kumite);

Kate ekipno  – 1 mjesto ( Amir Bašović – Emir Sadiković – Rasim Zukan ) ;

Mlađe kadetkinje (12.-13.god.) : Melisa Kecanović (2. mjesto,kate);                                                                                                    Melisa Kecanović (3. mjesto, Jyu-ippon kumite);

Kadetkinje (14.-15.god.) : Nermana Suša (2. Mjesto, Ko-Go kumite);                                                                                                         Nermana Suša (3. Mjesto, Kate):

Juniori(16.-18.god.): Adin Hasić (2. Mjesto, Ko–Gokumite);                                                                                                                        Adin  Hasić (3. Mjesto, Fuku – Go kumite);