Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

S još jednog neugodnog gostovanja nogometaši Bosne se vraćaju uzdignutih ruku. Nakon što su se na pravi način revanširali Borcu iz Jelaha za jesenji remi u Visokom, protiv Natrona u Maglaju su igrači Bosne to učinili s debelim kamatama. Očitali su pravu lekciju domaćinu i do nogu ga potukli, propustivši priliku da ostvare najubjedljiviju pobjedu ove sezone, ali idemo redom. Fočić je počeo u sastavu koji je otprilike i najavio, dakle Bekan na golu, stoperi Hodžurda i Genjac, desno M.Hodžić, lijevo Krajišnik. Defanzivni vezni samo M.Džafić, pa onda Ferhatović, Mahmić i A.Hodžič, te u napadu Ćesa i Čabaravdić. Vrlo ofanzivna postavka koja je domaćina načela već u sedmoj minuti kada nakon zbunjenosti odbrane Natrona pogađa Čabaravdić. U 20.minuti je već 2:0, nakon što jednu odličnu loptu opet u mrežu posprema Čabaravdić. Samo dvije minute kasnije domaćin smanjuje, pa je utakmica opet otvorena. Vrlo sadržajno prvo poluvrijeme svojim prvim golom nastavlja Adnan Hodžić u 28.minuti, nakon što vrlo lijepo vara domaćeg golmana. Da Bosna ne ode mirna na odmor, potrudio se sudija koji bukvalno izmišlja penal za Natron u 38.minuti i to je 2:3. Vrijedi pomenuti još i lijep pokušaj A.Hodžića iz slobodnjaka u posljednjoj minuti.

U drugom poluvremenu smo se pribojavali reprize iz Jelaha kada je Bosna stala, a domaćin dominirao, što je nagovjestila pogođena stativa gola Bosne, međutim ništa od toga. Bosna još pojačava tempo, Natron pada fizički i onda počinje demoliranje protivnika. Prvo Čabaravdić efektno lobuje golmana za 2:4 i svoj novi hat-trick, a onda na skoro isti način pogađa i A.Hodžić za 2:5. Prilike još propuštaju Mahmić i kolosalnu šansu M.Džafić, a tačku na ovu sjajnu Bosninu predstavu stavlja Puščul udarcem iz daljine za konačnih 2:6. Bilo je vidljivo da Bosna do kraja više nije ni imala želju da potpuno „unakazi“ protivnika, pa je uglavnom kombinovala na sredini terena. Na kraju slavlje nogometaša Bosne na terenu i skandiranje „šampioni“, što ustvari i jesu nakon ovakve igre, samo to još treba privesti kraju u preostalih šest utakmica. Na pitanje ko je sljedeći, odgovaramo još jedan veliki dužnik, Stupčanica koja je u Olovu jesenas pobjedila Bosnu.

{joomplucat:504 limit=31|columns=4}