Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne su danas na stadionu Luke u okviru drugog kola nastavka prvenstva u Drugoj ligi Centar, očekivano savladali ekipu Ilijaša, ali do te pobjede su došli teže nego što se očekivalo. Sjajna partija u prošlom kolu, kao da je uljuljala igrače Bosne, pa su dosta komotno ušli u meč protiv Ilijaša, zaboravljajući da je ova ekipa pobjedila Tošk i da nije za potcijenjivanje. Upravo to je napravila Bosna, pa su i kažnjeni u 33.minuti kada gosti nakon brze i precizne kontre zabijaju preko Smajlovića za 0:1. Do tog momenta je Bosna imala samo jednu dobru priliku preko Čabaravdića. Sastav koji je istrčao na teren bio je za dva imena drugačiji od onog u Sarajevu. Ferhatović je očekivano na lijevom boku zamjenio Krajišnika, dok je Šeta zaigrao umjesto povrijeđenog Puščula u veznoj liniji. Na poluvremenu trener Fočić povlači dvije izmjene, pa mijenja Lepića i Galića, a uvodi Ćesu i Agića, što znatno ubrzava igru Bosne. Od prve minutre nastavka domaći su puno agresivniji i nagrada stiže već u 51.minuti kada gosti u kaznenom prostoru ruše Ćesu za jedanaesterac koji A.Hodžić pretvara u izjednačenje. To je potpuno demoralisalo goste, a Bosni dalo krila, pa je već u 55.minuti 2:1. Adnan Hodžić je bio začetnik akcije, a nakon nekoliko odbijanaca, loptu u mrežu posprema Agić. Samo četiri minute nakon toga utakmica je riješena. Jedan ubačaj s desne strane gostujući golman Arnautović slabo je procjenio, a vrlo spretno je tu loptu dočekao Ćesa i to je 3:1. U 70.minuti Ćesa zabija još jedan gol i tako za samo jedno poluvrijeme dobija epitet igrača utakmice, a trener Fočić čestitke za dvije dobre izmjene. U finišu se Bosna malo opustila, stoper Meldin Hodžić bez potrebe dobija drugi žuti karton, automatski crveni,  a pred sami kraj jednu grešku golmana Bekana koriste gosti za konačnih 4:2. Tako je Bosna ostvarila i drugu pobjedu i opet je bila vrlo efikasna, ali uz zabrinjavajuće prvo poluvrijeme. U narednom kolu Bosna gostuje kod Radnika u Hadžićima.

{joomplucat:446 limit=32|columns=4}