Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna-Prevent – Goražde 26:32 (10:18)

Rukometaši Bosne-Prevent u jednoj od najvažnijih utakmica sezone nisu uspjeli ostvariti pobjedu. Ekipa Goražda se pokazala kao prejak protivnik i visočki rukometaši nisu uspjeli odigrati čak ni ravnopravnu utakmicu, jer su gosti dominirali cijelim tokom utakmice i na kraju zasluženo slavili. Već sami početak je nagovjestio da Bosnu čeka nemoguća misija. Gosti iz Goražda su se nametnuli kao vrlo kvalitetan protivnik koji je očigledno došao po pobjedu. U 7.minuti je 1:4 za goste, u 14.minuti je 4:9, a u 23.minuti je 7:15 i tada je bilo jasno da se mora dogoditi čudo kako bi domaćin slavio. To čudo se nije dogodilo, iako je Bosna uspjela nakratko zaprijetiti početkom drugog poluvremena. Bio je to kratki trzaj domaćih igrača, koji nije označio i potpuni preokret. Gosti opet bježe na velikih devet golova razlike i rutinski meč privode kraju. Najbolja vijest u cijeloj priči je da su rukometaši Vogošće poraženi u Živinicama od Konjuha, pa su rukometaši Bosne-Prevent i pored poraza u istoj situaciji kada je opstanak u pitanju. Upravo Vogošća je naredni protivnik Bosne-Prevent i ta utakmica se u srijedu igra u Vogošći, ali će naši rukometaši opstanak, vjerovatno tražiti na nekom drugom mjestu, iako bi eventualni uspjeh u srijedu označio i definitivni kraj briga