Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

“Patriotizam je čovjekoljublje. Ja sam patriota zato što sam čovjek i što volim ljude.”

U sklopu naših aktivnosti, a koje se tiču obilježavanja Dana nezavisnosti, pozivamo sve građane općine Visoko, naše članove i simpatizere da 1.marta u 12h mirnom šetnjom i defileom kroz naš grad ukažemo na stvarnu situaciju u kojoj se našla naša općina i država.

Ukažimo na kulturni urbicid, političku situaciju i odajmo počast svim bosanskohercegovačkim herojima koji su su svoje živote ugradili u temelje nezavisnosti i državnosti BiH.

Naša domovina zaslužuje mnogo više.

Planiramo da u 12h sa Sebilja krenemo prema Zavičajnom muzeju, upalimo svijeće i na simboličan način pokažemo naš stav o propadanju kulturnih institucija. Dalje, šetnjom bismo nastavili prema zgradi Općine, spomen-kosturnici te spomen-obilježju šehidima i poginulim borcima općine Visoko.

Također, molimo sve one koji se odluče svojim prisustvom uveličati obilježavanje Dana nezavisnosti da ponesu zastavu BiH, šal sa grbom, kapu i slične dodatke kako bi naš defile imao što više obilježja Bosne i Hercegovine.

Još jednom Vas pozivamo da se okupimo i odamo počast nezavisnosti BiH.