Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Učenici Gimnazije ”Visoko” i MSŠ ”Hazim Šabanović” zajedno započeli projekat pod nazivom ”Omladinska riječ”

Učenici Gimnazije „Visoko“ i MSŠ ”Hazim Šabanović” su se udružili i osmislili projekat pod nazivom ”Omladinska riječ”. Radi se o omladinskim novinama koji stavljaju mlade sa općine Visoko u centar pažnje. Imamo toliko mladih talenata o kojima se slabo čuje, i to smo htjeli promijeniti. To su mladi talenti iz kategorija: sport, nauka, muzika i književnost. U prvom broju imat ćete priliku da pročitate o košarkaškom klubu XXL BASKET, Omladinskoj sceni teatra Total, intervjuima koji su rađeni s pojedinim učenicima srednjih škola s naše općine koji su postigli značajne rezultate u sportu, nauci i muzici, mnogobrojne radove koji su učenici srednjih škola pisali, te mnogo drugih stvari. Ono šta ove novine čini drugačijim jeste to što smo ujedinili sve srednje škole sa naše općine, te je tako svakom učeniku bila data prilika da se istakne. Ukoliko ste zainteresovani da kupite, novine se mogu kupiti u Gimnaziji ”Visoko” i srijedu, 22. februara u MSŠ ”Hazim Šabanović”. Ukoliko niste učenik srednje škole, a i dalje želite da kupite novine, novine će se prodavati u prostoriji Damara omladine. Nadamo se da ćemo probuditi veliku zainteresovanost kod mlađe, a tako i starije populacije, te da će se više učenika prijaviti za sljedeći broj. Ukoliko to želite, možete me kontaktirati na mail: jasminaberhamovic@hotmail.com.