Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna-Prevent – Vogošća 30:27 (15:14)

Nije bilo lako, ali nešto slično se moglo i očekivati jer je Bosna-Prevent sada jedna vrlo mlada neiskusna ekipa u kojoj su samo Edhem Sirćo i Bećar iskusni igrači. Vogošča predvođena novim trenerom Senadom Skopljakom, te dvojicom Visočana u svojim redovima Šahinovićem i Mimićem osjetila je priliku da možda dođe i do prve pobjede ove sezone, pa su na otvaranju meča bili bolji i u 12. minuti imali vodstvo 4:7. Tada Bosna prebacuje u brzinu više, pravi seriju 6:0 i u 19. minuti ima 10:7. Činilo se tada da se utakmica lomi i da će Bosna-Prevent bez problema doći do pobjede, ali se gosti ne predaju i ponovo se vraćaju u igru, pa je na poluvremenu samo plus jedan za domaćina. U drugom poluvremenu je Bosna opet uspjela doći do tri gola prednosti u 49. minuti, 27:24, pa se još jednom činilo da je sve riješeno, ali se Vogošća opet vraća i u 53. minuti je 25:25. U narednih pet minuta gosti prave nekoliko vezanih grešaka ne postižu gol, a Bosna zabija tri i onda je konačno sve bilo riješeno. Kod Bosne je najefikasniji bio Bećar sa 10 golova, odličan je bio i golman Enes Sirćo sa 12 odbrana, od čega su tri sedmerca, a ključne golove je zabio Omanović sa lijevog krila. Visočani su, s druge strane, bili solidni i Mimić je zabio šest, a Šahinović pet golova. U narednom kolu Bosna-Prevent gosruje u Prijedoru.