Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

KUD “Visoko” putuje u Prag

KUD “Visoko” u srijedu 2. novembra 2011. kreće na put u Prag (Republika Češka). U Pragu se od 3. do 6. novembra održava jedan od najpoznatijih evropskih festivala folklora. Poziv za  kulturno-umjetničko društvo stigao je prije nešto više od mjesec dana, kao svojevrsno priznanje za izuzetne rezultate koje društvo postiže u svom radu. KUD “Visoko” će predstavljati Bosnu i Hercegovinu, a nastupit će sa koreografijom koja predstavlja igre iz Bosne. Autor koreografije je Sabahudin Bucko Sarač. Društvo će imati dva nastupa. Prvi je predviđen u petak 4. novembra u čuvenoj Gradskoj biblioteci, a drugi u subotu 5. novembra na glavnoj manifestaciji. Pored našeg društva predviđeno je učešće folklornih ansambala iz još devet zemalja. Predviđen je i prijem za delegaciju društva u Gradskoj upravi Praga. Ostatak vremena članovi KUD-a iskoristit će za razgledanje ove poznate evropske prijestonice, kao i za druženje s našim sugrađanima koji žive i rade u Češkoj. Pored 37 članova KUD-a u Prag putuje i predstavnik Općine Visoko, kako bi naša općina bila što bolje predstavljena. Povratak članova KUD-a se očekuje u nedjelju u ranim jutarnjim satima.