Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Sa jednog od težih gostovanja ove jeseni, nogometaši Bosne su se uspjeli vratiti sa punim plijenom. Nakon pobjede u Semizovcu, Bosna je kiksala u Visokom, pa je ovaj meč u Župči protiv Mladosti imao veliku važnost. Kao nijednom ove sezone, Bosna je odlično počela gostujući meč i potpuno dominirala terenom, stvorivši nekoliko poluprilika, a u 19.minuti je Bosni poništen i pogodak koji je zabio Ćesa, zbog navodnog ofsajda, iako je situacija bila blago rečeno sumnjiva. Osim toga, ono što je bilo evidentno u prvom poluvremenu je to da je Bosna naišla na najgrubljeg domaćina do sada koji je sa nekoliko pogibeljnih startova na gostujuće igrače, dao do znanja da ne misle olako ispustiti bodove. Fočić je najavljene izmjene i sproveo u djelo. Nije bilo ni Ramića ni Bajića, a na desnoj strani je zaigrao Čehajić, dok se lijevo vratio Ferhatović. Na stoperu je uz Genjca zaigrao Hodžurda, momak koji je došao na probu i iznenada dobio prilliku. Potpuno je iskoristio i bio jedan od boljih igrača Bosne, a svojom visinom je bitno popravio skok igru tima. Alijagić je prešao na tadnjeg veznog uz Džafića, a Puščul je ostao na klupi. U veznom redu je opet bio Šeta, dok je po lijevoj strani ordinirao Mahmić, koji je takođe bio jedan od boljih, posebno u prvom poluvremenu. Zanimljivo je da je Bosna prvi put ove sezone igrala možda i slabije u drugom poluvremenu, ali su onda stigle izmjene, pa su ušli Čabaravdić i Adi-Amar Fočić, što će se pokazati ključnim momentom utakmice. Bosna je nakon toga opet postala opasnija, Čabaravdić i Mahmić su imali dobre prilike, a onda je došao i trenutak odluke. Igrao se 75.minut, Fočić sjajno centrira s lijeve strane na drugu stativu, a tamo je Alijagić koji pogađa za 0:1. Alijagić je i u Semizovcu bio strijelac važnog gola i očigledno je da ima dobar osjećaj za ta ubacivanja iz drugog plana. Do kraja je domaćin jalovo napadao, a Bosna nije baš najbolje odigrala neke kontranapade i rezultat se nije mijenjao. Kada se sve sabere, moramo biti prezadovoljni, jer pored onako domaćinskog suđenja i vrlo grubog domaćina, ova pobjeda ima ogromnu vrijednost. U narednom kolu Bosna u Visokom dočekuje Natron iz Maglaja.

{joomplucat:281 limit=36|columns=4}