Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogometaši Bosne su danas odigrali i prvu utakmicu u gostima ove sezone. Nakon odlične igre i visoke pobjede u prvom kolu, s nestrpljenjem smo iščekivali i prvo gostovanje u komšijskom Ilijašu. Utakmica je kasnila sa početkom punih 20 minuta, jer domaćin nije obezbjedio snimanje utakmice, a to je obavezan učiniti. Kada je počelo nije bilo dobro za Bosnu. Nekoliko oštrijih startova domaćina i Bosna se potpuno izgubila. Nisu visočki nogometaši uspijevali napraviti ni nekoliko suvislih dodavanja, dok je domaćin bio vrlo neugodan i puno opasniji na terenu. Bekan je spašavao Bosnu u nekoliko situacija, a s druge strane je golman Ilijaša ostao skoro pa nezaposlen i tako je završeno prvo poluvrijeme bez golova. U drugom i druga slika na terenu i konačno Bosna kakvu smo željeli gledati od samog početka. Treba reći da je utakmicu počeo isti sastav kao protiv Bosne (S), s tim je je Alen Čehajić zaigrao od prve minute umjesto Anela Hodžića. U poluvremenu je Fočić na klupi ostavio i  neprepoznatljivog Mirzu Džafića, a ušao je Amar Čabaravdić, što se pokazalo dobrim potezom. Bosna je zaigrala puno bolje, agresivnije, s više želje i povela je u 54. minuti golom Šete glavom na asistenciju Ferhatovića. To je nogometašima Bosne dalo dodatni poticaj, a domaćin je potpuno pao i do kraja gledamo apsolutnu dominaciju Bosne. U 74.minuti je 2:0. Adnan Hodžić je asistent, a pogađa prvi put ove sezone Ćesa i već tada je bilo jasno da bodovi idu u Visoko. Međutim, golijada se nastavila u 84.minuti kada opet pogađa Ervin Šeta i to iz slobodnog udarca, ali gol ide na dušu domaćeg golmana. To je bio već šesti pogodak Bosninog veznjaka ove sezone. Za kraj, u 90. minuti sudija Kundo iz Goražda svira i penal za Bosnu nakon što je oboren Ad. Hodžić, a siguran izvođač je Čehajić za konačnih 0:4. Kada sve saberemo, rezultat je odličan i tu su nova tri boda, ali igra iz prvog poluvremena je zabrinjavajuća i treba biti velika opomena za naredna gostovanja.

I za kraj nešto što je možda trebalo biti i na početku ovog teksta. Visočani su definitivno opet svim srcem uz Bosnu. Već smo pohvalili posjetu u prvom kolu na stadionu Luke, ali ovo danas u Ilijašu je ipak nešto posebno. Od oko 500 gledalaca na stadionu, sigurno je više od pola bilo navijača Bosne, a okupili su se i popularni Demoni koji su stigli vozom. Bio je tu i najstariji navijač Bosne, popularni Ćano koji ima 77 godina i u Ilijaš je došao biciklom. Sjajna podrška za nogometaše Bosne svih 90. minuta, iako je bilo pakleno vruće, zaslužuju sve pohvale. Ovoga puta za navijače i publiku iz Visokog čista petica, za nogometaše isto, ali samo u drugom poluvremenu. Idemo dalje, sljedeće subote je opet domaća utakmica, dolazi stari poznanik, ali i dužnik iz Prve lige Federacije Radnik iz Hadžića. Bolji poziv od šest bodova i gol razlike 8:1, vam ne treba.

{joomplucat:200 limit=22|columns=4}