Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Kadeti RK “Bosna-Prevent” su osvojili rukometni turnir koji se održavao u sklopu “Sportskih igara mladih”. Sve je počelo u julu mjesecu prvim kvalifikacionim turnirom koji je održan u Sarajevu. Tu je prva ekipa kadeta Bosne-Prevent bez problema izborila plasman na završni turnir koji je protekla dva dana odigran u novoizgrađenoj sportskoj dvorani na Dobrinji u Sarajevu. Ono što je bitno naglasiti je da je Bosna-Prevent imala i drugu i treću ekipu, a samo je Bosna na završnom turniru devet najboljih imala dvije ekipe, dok je treća eliminisana na kvalifikacionom turniru u Zenici. Jučer su igrane utakmice po grupama u kojima je prva ekipa Bosne-Prevent deklasirala prvo Livno sa 24:13, a zatim i mostarski Velež sa 23:8. Druga ekipa je pobjedila Gračanicu 23:16, ali je u drugom poražena od Lokomotive iz Brčkog 15:21 i zbog tog poraza ostali su bez polufinala. Danas su igrani polufinalni i finalni susreti. U polufinalu je prva ekipa Bosne-Prevent ubjedljivo savladala ekipu “Dundo Bears” iz Cazina sa 16:5, a zatim su u velikom finalu deklasirali Lokomotivu sa 22:10, čime su osvojili prvo mjesto koje ih vodi na samu završnicu “Sportskih igara mladih” u Split. Sve u svemu, kadeti Bosne-Prevent su opet pokazali da se za budućnost visočkog rukometa ne moramo brinuti, a način na koji su savladali sve protivnike na putu do prvog mjesta je zaista impresivan i zbog toga treneri Ahić i Mustafić, kao i svi dječaci koji su nastupili za ovu ekipu, zaslužuju sve pohvale i čestitke. Čestitke zaslužuju i organizatori “Sportskih igara”, jer je sve funkcionisalo besprijekorno od prvog do posljednjeg dana igara.

{joomplucat:197 limit=24|columns=4}