Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Do oktobra rok za početak rekonstrukcije KSC”Mladost”

Predstavnici IHF-a i Rukometnog saveza BiH, danas su bili u posjeti Visokom, tačnije načelniku Munibu Alibegoviću, a sve povodom mogućnosti da naš grad bude domaćin Svjetskog juniorskog prvenstva u rukometu 2013.godine. Na početku moramo reći da nemamo baš previše informacija o ovom događaju, s obzirom da se sve odvijalo tako da su samo neki novinari imali priliku da razgovaraju sa gospodinom Leonom Kalinom, Slovencem koji je predvodio delegaciju IHF-a (Svjetska Rukometna Federacija). Ono što smo uspjeli saznati je da je gospodin Kalin zadovoljan mogućnostima našeg grada, tj. infrastrukturom, blizinom aerodroma u Sarajevu, kao i putnom komunikacijom koja nas povezuje sa glavnim gradom i da smo u blagoj prednosti u odnosu na neke druge gradove, kao što su Banja Luka, Doboj ili Živinice koje je ova delegacija već posjetila. Da bi postali krajnje ozbiljan kandidat za grada domaćina, potrebno je da se najdalje do oktobra mjeseca ove godine, stvari makar pokrenu sa mrtve tačke kada je rekonstrukcija KSC”Mladost” u pitanju. To otprilike znači da bi se do tada trebala riješiti barem “papirologija” i neke tehničke pojedinosti. Tu se onda uključuje gospodin Alibegović koji je zatražio maksimalnu podršku i izrazio optimizam da u naredna tri mjeseca uz pomoć svih nivoa vlasti, možemo napraviti sve potrebno da delegacija IHF-a bude zadovoljna kada sljedeći put dođe u naš grad. I mi se tome nadamo, kao i tome da kada sljedeći put jedna ovakva delegacija dođe u Visoko, nećemo morati “sakupljati” informacije okolo, nego ćemo biti pozvani na taj sastanak, kako bi što bolje informisali posjetioce našeg sitea o onome što se događalo.