Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Žetva medalja za visočke karatiste

U subotu, 4. juna 2011. godine, u Varešu, u organizaciji Karate kluba „Vareš“ održan je  I Karate kup „Vareš 2011“. Na prvenstvu je učestvovalo 12 klubova s 130 takmičara. Među pomenutim klubovima su bila i dva iz Visokog, KK “Fudokan” i KK “Visoko” i oba su ostvarili zapažene rezultate.

Za Karate klub „Visoko“ nastupilo je 14 takmičara, a osvojili su ukupno 19 medalja (9 zlatnih, 6 srebrenih i 4 bronzane).

Medalje su osvojili:

Muški (2002. i 2003. godišta):

Građan Husein 2. mjesto, kate I nivo;

Muški (2000. i 2001. godišta):

Bukva Affan 1. mjesto, kate II nivo i 1. mjesto, borbe;

Bečar Salih 2. mjesto, kate II nivo i 2. mjesto, borbe;

Mlađi kadeti (1998. i 1999. godišta):

Bulut Sađid 1. mjesto, kate II nivo i 1. mjesto, borbe;

Kadeti (1996. i 1997. godišta):

Kurpejović Elvedin 1. mjesto, kate II nivo i 3. mjesto, borbe;

Bečić Jasmin 2. mjesto, kate II nivo;

Bulut Senahid 3. mjesto, kate II nivo;

Fejzić Mahir 3. mjesto, kate II nivo;

Kata tim (Bulut Sađid, Bulut Senahid i Bečić Jasmin) 1. mjesto;

Juniori (1994-1995. godišta):

Hajduković Emir 1. mjesto, kate II nivo, 3. mjesto, Ko –Go borbe, i 1. mjesto, borbe;

Zukić Amel 2. mjesto, kate II nivo, 1. mjesto, KO-GO borbe i 2. mjesto, borbe;

Na takmičenju u Varešu KK “Visoko” je u ukupnom poretku završio na drugom mjestu, a član ovog kluba Sađid Bulut je proglašen za najuspješnijeg takmičara. Ovo je bilo takmičenje do 16 godina, gdje su visočki  takmičari ostvarili dobar rezultat.

Za Karate klub „Fudokan“ nastupilo je 7 takmičara, a osvojili su  9 medalja (3 srebrene i 6 bronzanih ).

Medalje su osvojili:

Muški (2002. i 2003. godišta):

Kaplan Adin 3. mjesto, kate I nivo;

Kata tim (Sadiković Emir, Kaplan Hamza i Kaplan Adin) 3. mjesto;

Muški (1998. i 1999. godišta):

Zukan Rasim 2. mjesto, kate I nivo;

Kecanović Ermin 3. mjesto, kate II nivo i 2. mjesto, borbe;

Kata tim (Kurpejović Elvedin, Kecanović Ermin i Zukan Rasim) 2. mjesto;

Djevojčice (1998. i 1999. godišta):

Kecanović Melisa 3. mjesto, kate II nivo i 3. mjesto, borbe;

Kaplan Ajla 3. mjesto, borbe;