Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Medžlisi na području naše općine danas skupljali pomoć za narod Japana

Po odluci Rijaseta Islamske zajednice, u svim džematima u domovini i dijaspori nakon džuma-namaza danas, petak 18. i 25. marta 2011. godine, trebalo je da se organizuju sergije radi prikupljanja pomoći narodu Japana koji je pogođen katastrofalnim zemljotresom i cunamijem, te eksplozijama u nuklearnim elektranama.
Islam uči da su svi ljudi i narodi od jednog oca i jedne majke, te da se ljudi međusobno upoznavaju, surađuju i pomažu u dobru, a i onda kada su u nevolji.
Tim povodom je i u svim džematima na području Medžlisa Visoko i Gračanica danas organizovana sergija koja će biti doprinos naše općine i naših ljudi kao izraz solidarnosti sa nastradalima ove nama prijateljske zemlje.