Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

FOTO: KSC”Mladost” u novom ruhu, organizacija utakmice BiH-Estonija ispod svakog nivoa!

Kada smo saznali da će Visoko biti domaćin u preostale dvije utakmice rukometne reprezentacije BiH, svi smo bili sretni što ćemo imati čast još jednom ugostiti naše najbolje rukometaše, ali i što će naš grad opet biti u centru pažnje kao poprište rukometnog spektakla. Jedan dan uoči utakmice protiv Estonije, malo od ovoga što smo spomenuli i dalje stoji. Razloga za to je više. Prvo, očajna igra naše reprezentacije i poraz u Tallinu od Estonije koji nas je udaljio od Evropskog prvenstva, ali prije svega pristup igri i zalaganje u nacionalnom dresu koji su ispod svakog nivoa. Drugo, činjenica da je RK“Bosna-Prevent“ trebala biti domaćin i organizator ove utakmice, od koje bi se nešto i zaradilo, pa taj novac „ostao“ u Visokom, ali su u Savezu (predsjednik Visočanin Mirsad Sirćo), ocjenili da naš klub nije sposoban organizovati ovu utakmicu i preuzeli sve na sebe. I treće, dan uoči utakmice u gradu nema niti jedne plakate koja najavljuje utakmicu, niti jednog najavnog jingla na lokalnim medijima, niti jednog punkta na kojem se mogu kupiti ulaznice, a napominjemo, Rukometni savez je preuzeo na sebe organizaciju, jer Bosna-Prevent navodno nije sposobna. Sve je dakle, otprilike onako kako nam je i reprezentacija izgledala u Tallinu, potpuni haos sa puno „tehničkih grešaka“. Što se nas Visočana tiče, možda ćemo ovu utakmicu pamtiti samo po jednom. Naime, prvi put u istoriji u našoj dvorani postavljena je specijalna podloga koja je sada standard za sve utakmice reprezentacija i Lige prvaka. Nažalost, Bosna-Prevent je miljama daleko od Lige prvaka, pa je eto ovo jedinstvena prilika da uživo pogledamo jednu utakmicu u ambijentu najvećih takmičenja, tako da i ako ste ljuti i razočarani u našu reprezentaciju, a vjerovatno jeste, pronađite motiv za dolazak u KSC“Mladost“ u specijalnoj podlozi i zamišljajte da ste na nekom rukometnom spektaklu. Utakmica počinje u 17:15 sati.