Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Nogomet: Bosna-Vogošća 1:1, prvotimci oduševili, rezervni igrači razočarali

alt

Nogometaši visočke Bosne su u trećoj po redu kontrolnoj utakmici, koja je odigrana danas po teškom i blatnjavom terenu popularne „Kantride“, remizirali 1:1 sa ekipom Vogošće.

Trener Bosne Avdo Kurdija bio je zadovoljan igrom i zalaganjem prvotimaca koji su prvom dijelu igre stvorili sijaset prilika, ali su samo jednom zatresli mrežu protivnika, i to preko Adnana Hodžića u 31. minuti. Inače, žutoljubičasti su utakmicu započeli u ovom sastavu: na golu je bio Bekan, desno Mustagrudić, lijevo Ferhatović, dvojica štopera Genjac i Alijagić, u veznom redu su zaigrali kapiten Džafić, Adnan Hodžić, Muratović i Sivac, a u napadu Čabaravdić i Ćesa. U nastavku, stručni štab Bosne pružio je priliku nekolicini juniora, tj. rezervistima, koji su svojim indolentnim odnosom i nezalaganjem rastjerali i ono malo gledalaca koji su nedeljno popodne odlučili provesti na stadionu „Luke“. Drugo poluvrijeme, gledajući po zalaganju ali i rezultatu, pripalo je Vogošćanima koji su efektnim golom poravnali na, kako se kasnije ispostavilo, konačnih 1:1. Pripreme nogometaša Bosne nastavljaju se prema planu i programu stručnog štaba. Već u srijedu žutoljubičasti bi trebali odigrati još jednu kontrolnu utakmicu, i to u Hercegovini. Naime, zahvaljujući Ivi Ištuku nogometaši Bosne će koristiti terene Trening centra „Musa-Karačić“ nadomak Širokom Brijegu, koje je, inače, u vlasništvu kluba sa Pecare. Tako će u srijedu nogometaši Bosne, na tom istom terenu, odigrati prijateljski meč sa ekipom Kozare iz Bosanske Gradiške.