Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Teško, ali zasluženo. Bosna-Prevent – Gračanica-Index 26:23 (12:7)

altKsc“Mladost“. Gledalaca: 1.000. Sudije: Nermin Salkanović i Vladimir Zeljko (oba Zenica). Delegat: Mladen Raić (Mostar). Sedmerci: Bosna 5(3), Gračanica 3(2). Isključenja: Bosna 10 min, Gračanica 12 min.

BOSNA-PREVENT: Tatar (13 odbrana, 1 sedmerac), Hodžić, Šapčanin, Begić 2, Dedić, Lasica, Omerović, Burić, Sančanin 6, Ahić 4(1), Sirćo 5, Mustafić 9(2), Geko, Limo, Karavelić, Zečević. Trener: Aleksandar Savić

GRAČANICA-INDEX: Omerović (10 odbrana, 1 sedmerac), Mulahalilović, Ferhatbegović 3, Salkić 7, Bajramović, Kamarić 1, Pijetlović 4, Alibegović, Saračević, Osmanhodžić, Ovčina 4, Brđanović, Bećar, Čehajić 4(2), Purač, Ahmetašević. Trener: Jasmin Unkić.

Malo nervoze na samom otvaranju, a onda je Bosna-Prevent zaigrala atomsku odbranu koja gostima iz Gračanice nije dala da dišu, pa je prednost rasla do, ispostaviće se, rekordnih plus 7 (11:4) i to u 26.minuti meča. Samo četiri primljena gola, od toga dva iz sedmeraca, najbolje oslikavaju igru odbrane. Napad je “štekao”, ali je odbrana sve popravljala. Do odmora su gosti to malo popravili, ali i nagovjestili da nije sve gotovo. Početak drugog poluvremena je to i dokazao. Nervozna Bosna u napadu, Gračanica brzo smjanjuje na samo dva razlike, zatim se malo igra gol za gol i onda serija gostiju od 3:0, pa u 45.minuti imamo (19:19) na semaforu i napad za vodstvo gostiju do kojeg srećom do samog kraja nikada nisu ni došli. Igralo se opet malo gol za gol, do 52. minute kada je bio (22:22), a tada Bosna pravi seriju 3:0, Tatar brani nekoliko lopti, Mustafić i Sančanin pogađaju. Gosti su se još jednom trgnuli u samom finišu, kada su imali napad da smanje na samo gol zaostatka, ali odlični Tatar brani zicer s krila Ovčini, a Sančanin stavlja tačku na zasluženu pobjedu. Teška utakmica u kojoj je Bosna igrala zabrinjavajuće loše u napadu i tako sama sebi “otupila” odličnu odbranu koja nije mogla doći do izražaja jer su gosti uglavnom pogađali iz polukontri i kontri, koje im je “omogućio” neefikasan i bezidejan napad. Međutim, pobjedi se ne gleda u zube i treba se okrenuti sljedećem protivniku, a to je Izviđač u Ljubuškom već sljedeće subote