Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Opet sramota: Bosna BH-Gas – Bosna-Prevent 44:25!

U zaostaloj utakmici 15.kola Premijer lige, rukometaši Bosne-Prevent su gostovali u Sarajevu kod aktuelnog prvaka Bosne BH-Gas i doživjeli težak poraz rezultatom 44:25. Početak utakmice nije nagovještavao ovakav rasplet jer se visočka Bosna dobro držala u prvih 20-tak minuta kada je imala i vodstvo, ali je pad uslijedio u finišu prvog poluvremena pa sarajevska Bosna na odmor odlazi sa vodstvom od 16:11. Potpuni raspad sistema Bosne-Prevent dogodio se u drugom poluvremenu, kada su visočki rukometaši sebi dozvolili da ih domaćin potpuno razbije. Nestvarno zvuči podatak da su domaći za 30 minuta igre u drugom dijelu, postigli čak 28 golova! Treba reći da je suđenje bilo prilično loše i na štetu Bosne-Prevent, ali teško da to može biti potpuno opravdanje. Pravi razlog za ovako visok i težak poraz je neuporedivo bolja fizička pripremljenost rukometaša Bosne BH-Gas i uvijek prisutna posebna motivacija kada se igra protiv visočke Bosne. Međutim, to su sve znali i rukometaši Bosne-Prevent, pa su i oni trebali imati poseban motiv i dati svoj maksimum. Oni zlobni će reći da možda ovo i jeste maksimum ove ekipe, ali jedno je sigurno, bez obzira na snagu protivnika i loše suđenje, ostat će upisan još jedan katastrofalan poraz i nova gostujuća sramota Bosne-Prevent.