Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Debakl rukometaša Bosne-Prevent u Gradačcu!

Težak i sramotan poraz doživjeli su rukometaši Bosne-Prevent na gostovanju kod posljednjeplasirane ekipe na tabeli Premijer lige Gradačca. Već danima se o toj utakmici pričalo kao o ključnoj za Bosnine evropske ambicije ove sezone, jer se radilo o gostovanju kod ekipe koja je imala samo četiri boda na tabeli i koja je već otpisana iz društva premijerligaša. Međutim, očito je da je svako gostovanje za Bosnu prevelik zalogaj, pa je tako to bilo i ovo. Bosna je dobro počela i imala u prvom poluvremenu vodstvo i od tri gola razlike (7:10), a do poluvremena je sačuvala jeda gol prednosti (12:13). Raspad sistema se dogodio u drugom poluvremenu, kada je Gradačac do 42.minute stigao na 21:18, a zatim i na 25:18 i tu je priči bio kraj. Konačan rezultat 33:26 otkriva da je Bosna-Prevent u drugom poluvremenu primila čak 21 gol! Odigrati ovako utakmicu koja je označena kao ključna u borbi za Evropu, koja automatski znači i bolje sponzorske ugovore, samim tim i bolju finansijsku situaciju za klub je bezobrazno i sramotno. Opravdanja jednostavno nema, iako će se vjerovatno pokušati pronaći, slično kao i u nekim ranijim sličnim porazima. Bosna-Prevent je izgubila sa sedam golova razlike od “fenjeraša” i otpisanog tima koji je do danas zabilježio samo jednu pobjedu i za to jednostavno nema opravdanja! A kakvo će biti objašnjenje i da li će biti nekih sankcija, to ćemo saznati u nadolazećim danima.