Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Bosna-Prevent – Konjuh 32:31 (18:17)

KSC“Mladost“. Gledalaca: 300. Sudije: Anto Knezović i Robert Zoko (oba Mostar). Delegat: Željko Savić (Bijeljina). Sedmerci: Bosna.P 6(5), Konjuh 0. Isključenja: Bosna.P 2 min, Konjuh 4 min.

BOSNA.P: Tatar (3 odbrane), Geko 1, Halilbegović, Dedić, Hurem 8(2), Čakić 1, Šapčanin, Mušinbegović 2, Ahić 6(3), Kalenić, Selimović 7, Mustafić 7, Hodžić ( 9 odbrana). Trener: Senad Skopljak

KONJUH: Savić, Žarković 1, Ferhatbegović 9, Memić, Aljić, Rahimić 9, Bećar 1, Muhić, Beširović ( 15 odbrana, 1 sedmerac), Smajić, Begić 8, Muhić, Mujanović 3, Zildžić. Trener: Damir Cipurković.

Prava drama viđena je u finišu ove utakmice jer su gosti iz Živinica imali osam sekundi za posljednji napad i eventualno izjednačenje. Sa loptom je ka golu domaćina krenuo golman gostiju Beširović, ali ga je Mustafić zaustavio prekršajem u odsudnom momentu i bodovi su ostali u Visokom. Inače sam tok utakmice nije nagovještavao ovakav kraj jer je samo prvo poluvrijeme bilo skoro izjednačeno, iako je i u tom periodu igre Bosna imala u par navrata po četiri gola razlike. Na početku drugog dijela sjajna serija Bosne, Konjuh je osam minuta bez gola i u 40.minuti rekordnih 25:18. Činilo se tada da je sve rješeno, ali je su visočki rukometaši nošalantnom igrom skoro sve prosuli i morali pobjedu spašavati u već opisanoj dramatičnoj završnici.