Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Saopćenje za javnost SDP-a Visoko

 

 

Analizirajući obilježavanje Dana Općine Visoko počevši od Okruglog stola posvećenog 820.-toj godišnjici Kulina Bana održanog 27.08.2009.godine i Svećane sjednice Općinskog vijeća Visoko održane 29.08.2009.godine uz prisustvo građana iz javnog , privrednog, kulturnog i sportskog života naše Općine ne možemo, a da ne izrazimo tugu i razočarenje koje se osjećalo u samoj sali OV_ća , zbog izostajanja najsvećanijeg ćina , odnosno dodjele najviših priznanja Općine Visoko utrđenih Statutom Općine Visoko najzaslužnijim građanima naše Općine.

U tom smislu SDP se ograđuje od ponašanja vijećnika Stranke BiH , BPS i većine vijećnika SDA koji su neprihvatanjem prijedloga  odluke o dodijeli javnih priznanja  pokazali političku nezrelost i građansku neodgovornost.

Ovim činom doveden je u pitanje dalji angažman Komisije za odlikovanja, javna priznanja i obilježavanje historijskih događaja i ličnosti.

Ovakvim ponašanjem dijela općinskih vijećnika najveći udarac su doživjeli kandidati za najviša priznanja naše Općine , a na osnovu prijedloga Komisije, kojima se ovom prilikom izvinjavamo i zahvaljujemo na njihovom dosadašnjem radu i poručujemo da i dalje nastave sa svojim aktivnostima na dobrobit građana Visokog, što  će se u narednom periodu svakako vrednovati.

Smatramo da Visoko i njegovi građani nisu zaslužili ovakvo ponašanje dijela općinskih vijećnika.

 

 

   OO SDP BIH VISOKO