Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Zvanično saopštenje iz ŠR “Visoko”

 

Posljednjim utakmicama u Visokom, ovog vikenda okončana je ovogodišnja Liga kadeta. Osam udruženih  rukometnih timova iz regiona: Visoko, Bosna Sarajevo, Igman Ilidža, Slavija Istočno Sarajevo, BSD Sarajevo, Omladinac, novog imena Igman Istočna Ilidža, te Vogošæa i Olimpik Sarajevo,  pokazali su da se dobrom organizacijom i bez pomoæi „krovnog“ Saveza  može napraviti takmičenje koje æe biti u službi onih zbog čega sport i treba da i postoji u ovom slučaju, a to su TAKMIČARI tj. MLAÐI KADETI.

Sopstvenim snagama ovih osam klubova, od septembra do mjeseca maja, omoguæilo  je svakom dječaku po 28 utakmica u 8 različitih sportskih dvorana u kojima se  „piše  i latinicom i æirilicom“ i nikom nije smetalo da glasanjem trenera i igrača putem interneta svi glasaju za NAJBOLJE,
a ne samo za SVOJE.

Tako su promovisani: 
 
NAJBOLJI  GOLMAN ŠAMPIONATA
Beæireviæ Anel Igman Ilidža  
NAJBOLJI  IGRAČ  ŠAMPIONATA
Semiæ Amel  Škola rukometa Visoko
NAJBOLJI  STRIJELAC ŠAMPIONATA
Beæiroviæ  Erik Igman Ilidža
  
NAJBOLJI  IGRAČI  U  EKIPAMA
Gliha Andreo  BSD Sarajevo 
Brajoviæ Vojislav Omladinac  
Beæireviæ Anel Igman Ilidža  
Jusufoviæ Nedim Bosna (S)  
Špiljak Rijad  Vogošæa  
Pavloviæ Nemanja Slavija   
Mataradžija Ismar Škola rukometa Visoko

ALL-STAR TEAM
BEÆIREVIÆ ANEL,  Igman Ilidža
SEMIÆ AMEL,  Visoko
JUSUFOVIÆ NEDIM,  Bosna Sarajevo
BRAJOVIÆ VOJISLA,  Omladinac Istočno Sarajevo
SKOPLJAK ENES,   Visoko
MILINKOVIÆ MILJAN,  Slavija Istočno Sarajevo
ČORBO FARIS,   Igman Ilidža
 

Inače, posljednje utakmice imale su ove rezultate:
Visoko – Bosna Sarajevo  19:21
Slavija – Vogošæa  16:19
Igman Ilidža – BSD Sarajevo 23:22
Visoko – Omladinac  19:24

KONAČNI PLASMAN
1. ŠKOLA RUKOMETA VISOKO
2. BOSNA Sarajevo
3. IGMAN Ilidža
4. SLAVIJA Istočno Sarajevo
5. BSD Sarajevo
6. OMLADINAC Istočno Sarajevo
7. VOGOŠÆA
8. OLIMPIK Sarajevo

Osam  klubova iz regiona nagradilo je nekoliko Visočana Zahvalnicama za razvoj omladinskog rukometa:
Aliæ Amru i Jaziæ Alena –  TV Visoko, emisija Drugo poluvrijeme;
Hajdareviæ Midhata i Kozina Matu – Produkcijska kuæa Magazin plus;
Božiæ Darija i Krajišnik Nevena – Radio Q;
Subotiæ Sinišu – Kablovsa televizija Vi-net;
Ahiæ Midhata – direktora KSC „Mladost“
Vujiæ Stanislava – rukometnog sudiju;
Antoviæ Zdenka, Frtuna Kenana i Ahiæ Kenana, iz Škole rukometa Visoko, te
Caffe-bar Mladost.

www.udruzeniklubovi.com