Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Poraz košarkaša “XXL Basketa”

Juniori košarkaške škole „XXL Basket“ Visoko nisu uspjeli da savladaju svoje vršnjake iz Zavidovića proteklog vikenda, u okviru 11.kola Lige mladih te eventualnom pobjedom uhvate priključak za gornjim dijelom tabele. Prva četvrtina utakmice u potpunosti pripada domaćinima, gdje preko raspoloženog Kupusovića i Drpljanina prave veliku seriju (18:5) i nameću svoj ritam igre. U nastavku se budi gostujući kapiten Kaknjašević koji za dvije minute pogađa tri trojke, a nedugo zatim i njegov kolega Curanović dvije, te rade preokret za 22:24 na kraju prve dionice. Do kraja prvog poluvremena gledamo promjenjljivu i na trenutke slabu igru oba tima što je rezultiralo velikim brojem prekršaja i slobodnih, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 36:39 za goste.

Na početku treće dionice novi problemi za domaću ekipu – povreda centra Sadikovića kojem je u jednom duelu rasječena arkada lijevog oka pa domaći ostaju samo sa jednim centrom, što ponovo kažnjavaju gosti. U nastavku se budi Lemeš Adis koji sa vezanih 12 poena vraća rezultat na početak – 57:57 na kraju treće četvrtine. Četvrta dionica donosi nove probleme – lične greške koje iz igre izvode Isića, a nedugo zatim i kapitena Drpljanina, ali se visočki tim ne predaje te ponovo preko Kupusovića i Adina Lemeša rade vezanu seriju od 8:0 i ulazimo u uzbudljivu završnicu – 49 sekundi do kraja sa rezultatom 79:79.
U narednom napadu gostujuća ekipa promašuje šut za tri poena i visočka ekipa ima napad za pobjedu. Nakon minute odmora, bek Lemeš poklanja loptu gostujućem igraču Vukaliću koji bez problema polaže iz kontre za pobjedu gostiju. Osam sekundi prije kraja domaćini imaju priliku da pogode dva slobodna bacanja i tako izbore produžetke ali ni ovaj put Lemeš nije bio precizan te tako sasvim zasluženo ekipa Krivaje odnosi dva važna boda iz Visokog. Naredno 12.kolo Lige mladih je na programu  11.01.2009. godine u kojem visočki tim gostuje u Zenici kod ekipe „Čelika“.

Liga mladih Ze-do kantona
11. kolo – KSC „Mladost“ Visoko, 27.12.2008. god
Gledalaca: 100
Sudije: Pašalić, Delić (Zenica)

KK „XXL Basket“ Visoko – KK „Krivaja“ Zavidovići – 79:81
rezultat po četvrtinama (22:24, 14:15, 21:18, 22:24)

KK „XXL Basket“ Visoko: Hodžić, Isić 3, Šabanović, Kupusović 24, Omanović 6, Lemeš Adin 6, Kavazić, Mušinbegović, Topuzović, Drpljanin 26, Lemeš Adis 12, Sadiković 2, trener: Aždajić Avdo.