Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Pobjede kadeta i juniora škole “XXL Basket”

Proteklog vikenda na rasporedu je bilo deveto kolo Lige mladih Ze-do kantona, a domaća publika u Visokom je imala priliku da vidi susrete košarkaške škole „XXL Basket“ iz Visokog i košarkaškog kluba „Nets“ iz Zenice. Nakon nesretnog poraza u Maglaju te gubitka drugog mjesta na tabeli, kadeti su bili pod velikim pritiskom i morali su dobiti ovu utakmicu kako bi zadržali korak za vodećim ekipama. Na sreću isti nije ostavio posljedice na igri domaće ekipe koja u prvom poluvremena igra izuzetno kvalitetnu odbranu i jednostavne napade što rezultuje velikom prednošću od +15 na kraju druge četvrtine (48:33). U nastavku prednost raste iz minute u minut da bi na kraju treće četvrtine ista iznosila +23 pa trener Aždajić daje priliku i mlađim košarkašima koji rutinski meč privode kraju za konačnih 76:70 i nova dva boda sa kojim kadetska selekcija košarkaške škole XXL Basket izbija na treće mjesto prvenstvene tabele.

Juniorska ekipa je također rutinski odradila posao, iako je veliki problem bila pauza od tri sedmice, koliko juniori nisu imali nastupa te veliki broj povrijeđenih igrača. Posebno treba istači da je kapiten Irfan Drpljanin igrao sa lakšom povredom skočnog zgloba, ali ga ista nije omela da uknjiži 24 poena i 15 skokova. Veliku pomoć je imao u Mirzi Kupusoviću koji je imao odličan šuterski dan uz pogođenih 22 poena i 100% učinak iz igre te Zlatanu Omanoviću koji je odigrao dvije utakmice zaredom i postigao ukupno 42 poena, pa se nametnuo kao ozbiljan kandidat za prvog strijelca lige. Konačnih 90:73 za visočku ekipu, kojom je napravljen mali pomak na tabeli, te sada zauzima sedmo mjesto. U narednom kolu visočki košarkaši putuju u Zenicu gdje se sastaju sa prvoplasiranom ekipom „Kengura“ koja brani titulu prvaka kantona iz prošle sezone.