Arhiva članaka objavljenih na Visoko.co.ba

Inicijativa za pohvalu: “Fond solidarnosti” za pomoć bivšim sportistima naše Općine!

Svi smo svjedoci da na općini Visoko živi dosta bivših uspješnih sportista koji su na neki način zadužili ovaj grad, a trenutno žive jako teško, bolesni su ili jednostavno prepušteni sami sebi. Iz tog razloga su bivši rukometaš i rukometni trener gospodin Gordan Koso i predsjednik Sportskog saveza općine Visoko gospodin Nijaz Šahinović pokrenuli jednu vrlo zanimljivu inicijativu, a riječ je o osnivanju takozvanog “Fonda solidarnosti” koji bi imao za cilj pomoći bivšim sportistima općine Visoko koji su sada u teškom položaju i nisu u mogućnosti sami sebi pomoći. O čemu se zapravo radi pojasnio nam je gospodin Gordan Koso:

 

Radi se o tome da se formira jedan “Fond solidarnosti” iz kojeg bi išla pomoć oboljelim sportistima i sportistima koji nisu u situaciji da pomognu sami sebi i taj bi fond funkcionisao upravo na tim principima. Mnogi bivši sportisti itekako imaju problema sa svojim zdravljem upravo zbog toga što su se bavili sportom u toku svoje karijere i sada su došli u situaciju da nisu sami u mogućnosti da te probleme rješe i zato im je potrebna naša pomoć, kaže Gordan Koso

Predsjednik Sportskog saveza općine Visoko gospodin Nijaz Šahinović smatra da osim sportskih klubova sa naše Općine koji bi trebali biti nosioci ove inicijative, pomoći mogu i oni koji su svojevremeno uživali  u potezima bivših sportista, a koji sada trebaju njihovu pomoć:

 Ovo je ideja koja se ne tiče samo sportskih klubova, nego i svih ljudi koji su na neki način učestvovali u sportu. Ovdje mislim i na one koji su svojevremeno gledali te sportiste, divili im se, aplaudirali im i doživljavali ih na neki način kao svoje sportske i ljudske idole. Sportski savez naše Općine trenutno broji 32 kluba sa tendencijom povećanja za još dva i mislim da bi ova inicijativa trebala biti delegirana prema Izvršnom odboru Sportskog saveza, a taj odbor bi to trebao iznijeti klubovima koji bi kroz neku dobrovoljnu uplatu članarina i slično, popunjavali fond koji bi tako i počeo funkcionisati u narednom periodu, zaključio je Šahinović         

 

 U svakom slučaju ideja i inicijativa su za svaku pohvalu, a na sportistima, sportskim radnicima, ali i svim ljubiteljima sporta na našoj Općini je sada da još jednom dokažu svoju humanost i masovno se uključe u realizaciju ideje formiranja “Fonda solidarnosti” i tako pomognu onima koji su svojevremeno svojim trudom i zalaganjem na sportskim borilištima pronijeli slavu Visokog i van granica naše zemlje.